'Su'dan muhalefet

Giriş Tarihi: 9.12.2015
'Su'dan muhalefet

ASAT Genel Kurulu'nda su fiyatında enflasyon düzenlemesi, CHP'li üyelerin ret oyuna karşın, AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi

ASAT Genel Kurulu'nda su fiyatında enflasyon düzenlemesi, CHP'li meclis üyelerinin ret oyuna karşın, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Turistik tesisler zam kapsamında olmamasına rağmen, CHP'li meclis üyelerinden 'turizm sektörü krizde' eleştirileri gelmesi ilgi çekti. CHP'li meclis üyelerinin 'su zammı' geri çekilsin önergesi reddedilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP'li meclis üyelerinin tutumunu eleştirdi. CHP'nin yönetimde olduğu 2009-2014 yılları arasında suya yüzde 66 zam yapıldığını hatırlatan Türel, "Keşke bu yaklaşımınızı o dönemde de yapsaydınız. Şimdi yapılan sadece enflasyon oranında bir fiyat zammı" dedi. Türel enflasyon oranındaki zamla birlikte Antalya'nın yine de suyu en ucuz kullanan illerin başında geldiğini söyledi. İlk göreve geldiği 2004'te Antalya'nın suyu en pahalı kullanan 3 ilden biri olduğunu hatırlatan Türel, "O dönem suda yüzde 68'e varan indirim yaptık. 2009'da görevi devrederken suyu en ucuz kullanan ildik. 2009-2014 arası zamlarla yine en pahalı kullanan il oldu. Bu benim kaderim oldu" dedi.

RUS UÇAĞI TARTIŞMASI

Tartışmasında otellerdeki su tarifesi de dahil oldu. CHP grup sözcüsü Ruhi Beşiktaş, "Rus uçağı Antalya'nın bağrına düştü" dedi. Beşiktaş'a ilk cevap ise yine CHP'li meclis üyelerinden geldi. CHP'li meclis üyesi İsmet Tok, "Tehlike nereden gelirse gelsin gereği yapılmalıdır ve yapılmıştır. Buna karşı değiliz" dedi. Tok'un bu sözleri AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinden alkış aldı.

OTELLERE ZAM CHP İLE GELDİ

Otellerin su tarifesiyle ilgili konuşan Menderes Türel ise yapılan son düzenlemenin otellere yansımadığını belirterek, otellerde suya gelen yüzde 56'lık ilk artışın da CHP'li meclis üyelerinin önerisi ile geldiğini hatırlattı. Otel tarifelerini yeniden düzenlemeyi planlarken otelcilerin dava açtığını anlatan Türel, "Bu nedenle hukuki olarak mahkeme kararını beklemek zorundayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Su'dan muhalefet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN