Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO için rekor hedefi

Taşhomcu, üzerinde dünya çocuklarının figürleri olan 5.80 metrelik dev bir çömlek yaparak rekor kırmak istiyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015
EXPO için rekor hedefi
Sanat hayatında 40'ıncı yıla yaklaşan çömlek ustası Ahmet Taşhomcu, yeniden rekor peşinde. Daha önce Antalya Film Festivali adına hazırladığı 3.60 metre çapında ve 5.40 metre yüksekliğinde çömlekle bir rekor girişiminde bulunan Taşhomcu'nun denemesi, borç yükü altına giren Antalya Kültür ve Sanat Vakfı'nın tasfiye edilmesiyle yarıda kalmıştı.

KORE EXPO'SUNDA

Ahmet Taşhomcu, bu kez EXPO 2016 için dev bir çömlek hazırlayarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek istiyor. Rekorun 2010 yılında Güney Kore'de yine bir EXPO organizasyonunda kırıldığını hatırlatan Taşhomcu, "Rekorlar kitabına girilmesi EXPO 2016 için de iyi bir tanıtım çalışması olur" diye konuştu.

DÜNYA ÇOCUKLARI

Taşhomcu, EXPO 2016 için yine aynı temaya uygun bir çömlek hazırlamayı planlıyor. 5.80 metre olarak planladığı dev çömleğin yüzeyine dünyanın farklı ülkelerini temsil eden yüzlerce çocuk figürünü ve çiçek figürlerini işlemek istediğini anlatan Taşhomcu, çömleğin tüm masraflarını kendisinin karşılayacağını ifade ederek, "Sadece bu çömleğin pişirilebileceği büyüklükte bir fırının yapılması gerekiyor. Bunun maliyeti de 20 bin lirayı buluyor. Sadece bu ihtiyacın karşılanması benim için yeterli olacak. Antalya Valisi Muammer Türker'in bu konuda öncülük yapmasını bekliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO için rekor hedefi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN