Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlçe seçimleri bitti kavgası bitmedi

İlçe kongrelerini yapan CHP'de sular durulmuyor. Bir yandan partililer sosyal medyada kapışıyor bir yanda da AK Parti'ye geçen eski CHP'li Kepez'de ilçe yönetimine seçiliyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015
İlçe seçimleri bitti kavgası bitmedi
Antalya'da İl Kurultayı sürecinde ilçe kongrelerini yapan CHP'de yaşananlar 'Partinin hali içler acısı' dedirten cinsten. İlçe seçimlerini tamamlamasına rağmen parti içi kavgaları bitiremeyen CHP'de sular bir türlü durulmuyor. CHP'liler her gün biribirleri hakkında bir iddia ortaya atıyor, partide her gün bir başka skandal ortaya çıkıyor.

KILDAN TARTIŞMA

Muratpaşa İlçe Kongresi'nin ardından bir süredir siyasetten uzak Gündoğmuş ilçesinde yaşayan partinin etkili isimlerinden Abdullah Kıldan'ın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı demokrasi karşıtlığı ve acemilikle ile suçladığı sosyal medya mesajı son sosyal medya kavgasının fitilini ateşledi. Sosyal medyada tartışmaya dahil olan CHP'liler Muratpaşa Belediyesi ile ilgili akıl almaz iddialar ortaya attı.

ÇEŞİT ÇEŞİT İDDİALAR
Bu iddialar, problemli binalara usulsüz iskan ruhsatı verilmesinden, bir yapı denetim firmasının belediye tarafından kayırıldığı ve problemli işi olanların belediye karşısındaki tabelasız bir ofise yönlendirildiğine kadar vardırıldı. Tartışmaya Başkan Uysal'ı destekleyen isimler de katılınca CHP'liler sosyal medyada yine sayfalar dolusu ağız dalaşına girdi. Partililerden Ahmet Öztürk, tartışmanın sonunda bu iddiaları ortaya atan takma isimli kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Sosyal medyadaki bu tür parti içi tartışmalar önceki İl Başkanı Cavit Arı tarafından yasaklanmıştı.

YÖNETİMDE İLGİNÇ İSİM

Bunun ardından Kepez seçiminde yaşanan skandal ortaya çıktı. 15 Haziran 2014'te törenle AK Parti'ye katılan CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Arif Songür'ün, önce mahallesinden CHP delegesi seçildiği ardından da CHP Kepez İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesi olarak listeye girdiği ortaya çıktı.

İHRAÇ EDİLMİŞ
Antalya Ajans'ın haberine göre, Songür'le ilgili skandal bununla da bitmedi. Songür'ün, CHP İl Disiplin Kurulu'ndan ihraç kararı bulunduğu, bu belgenin hem dönemin İl Başkanı Devrim Kök, hem de ardından aynı göreve gelen Cavit Arı tarafından sümenaltı edildiği iddia edildi. İki eski il başkanı da iddialara göre Songür'ü üyelikten düşürecek belgeleri CHP Genel Merkezi'ne göndermedi.

LİSTE 273 OY ALDI

Böylece CHP eski Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Arif Songür, daha önce partiden ihraç edilmesine ve ardından da AK Parti'ye geçmesine rağmen, CHP Kepez İlçe Başkanlığı Kongresi'nde seçimi kazanan Garip Erdoğan'ın listesinde yer aldı. Songür'ün de listesinde yer aldığı Garip Erdoğan, 380 delegenin oy kullandığı kongrede 273 oyla yeniden başkan seçilmişti.

NELER YAŞANMIŞTI?
Arif Songür, yerel seçimler öncesi 26 Şubat 2014'te CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Songür'ün 30 Mart yerel seçimlerde CHP'den aday gösterilmeyince DSP'den Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olan Süleyman Evcilmen'e çalıştığı iddia edilmişti. Bunun ardından Songür, CHP Antalya İl Başkanlığı'nın şikayeti üzerine İl Disiplin Kurulu'na "İl binasının işgali ve seçimlerde başka parti adayına destek" suçlamasıyla sevk edilmişti. Ömer Ünal başkanlığında toplanan İl Disiplin Kurulu, 9 Haziran 2014'te oybirliğiyle Arif Songür'ün ihracına karar vermişti. Bu kararın ardından Arif Songür, CHP Antalya İl Başkan yardımcıları Mehmet Atmaca, Umut Doğan, Salih Azizoğlu gibi isimlerle birlikte AK Parti'ye geçmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçe seçimleri bitti kavgası bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN