Öğrenim hayatı sigortalanıyor

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Öğrenim hayatı sigortalanıyor

İnovatif Sigorta, öğrencilerin eğitim hayatını sigortalıyor. Amaç velinin başına bir şey gelirse, özel okuldaki çocuklarının eğitiminin aksamaması

Antalya'da sigorta bilincini arttırma hedefiyle kurulan İnovatif Sigorta, getirdiği yenilikle dikkat çekiyor. Ferdi kaza sigortası ve sağlık sigortasını ön plana çıkartmayı amaçlayan İnovatif Sigorta, öğrencilerin eğitim hayatını da sigortalamaya başladı. İlk olarak Özel Kadir Vural Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Koleji ile pilot bir uygulama gerçekleştiren şirket, farklı okullarla da görüşüyor.

MASRAFLAR ŞİRKETTEN

Sigortacılığın yeni ürünü hakkında bilgi veren şirketin ortaklarından Onur Gülay, "Özel okullarla çalışıyoruz. Güvenli Gelecek Sigortası ile öğrencilerin öğrenim hayatları garanti altına alınıyor. Sigorta yapılan öğrenci velisinin başına bir şey gelirse 4 sene süresince öğrencinin öğrenim masraflarını sigorta şirketleri karşılıyor" dedi. Anadolu Sigorta'nın yetkili acentesi olan İnovatif Sigorta'nın Türkiye genelinde, özel okullarla çalışan ilk acente olduğunu anlatan Gülay, sigortanın kapsamıyla ilgili bilgi verdi. Aylık primleri 120 TL ile 750 TL arasında değişen 8 farklı paket olduğunu anlatan Gülay, "Ödenen primlerle doğru orantılı olarak, vefat yada kaza sonrası çalışamama durumunun oluşması sonrasında 4 yıl süresince sigorta şirketinin ödediği toplam para 48 bin ile 290 bin lira arasında değişiyor" diye konuştu.

AMERİKA'DA 4 BİN 500, TÜRKİYE'DE 150 DOLAR
ABD'de 4 bin 500 dolar olan kişi başı yıllık sigorta primi üretiminin, Türkiye'de 150 dolar seviyesinde olduğunu anlatan Onur Gülay, bunun büyük bölümünü de araç sigortalarının oluşturduğunu ifade etti. "İnsanlar kendi araçlarını sigortalatıyor ama aynı ihtiyatı kendi hayatlarında göstermiyorlar" diyen Gülay, bu durumu değiştirmek için farklı sigorta paketleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenim hayatı sigortalanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN