Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Kepez'de garip savunma

CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan, AK Parti'ye geçen eski Gençlik Kolları Başkanı Arif Songür kendi listesinden seçilince 'Kimdir tanımam. Bilsem yazdırmazdım' dedi

Giriş Tarihi: 12.12.2015
CHP Kepez'de garip savunma
CHP'de ilçe kongrelerinin ardından skandalların arkası kesilmiyor. CHP Kepez İlçe Kongresi'nde, daha önce AK Parti'ye geçen ve İl Disiplin Kurulu tarafından hakkında ihraç kararı verildiği ortaya çıkan eski Gençlik Kolları Başkanı Arif Songür'ün yedek yönetici seçilmesini değerlendiren yeni İlçe Başkanı Garip Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasıyla herkesi şaşırttı. Erdoğan, ilçesinde gençlik kolları başkanlığı yapmış olan, yerel seçim öncesinde ise parti binasını işgal edenler arasında olduğu için boy boy gazete haberlerine konu olan ve hakkında ihraç kararı verilen Songür için, "Kimdir, neyin nesidir tanımam" ifadesini kullandı. Erdoğan, listesinden yedek yönetici seçilen Songür'ün yerel seçim sürecinde il binasını işgal ettiği ve başka partiye çalıştığı iddialarıyla partiden ihraç edildiği ve sonrasında AK Parti rozeti takmasına ilişkin bilgisi olmadığını belirterek, "Ama bilsem yazmazdım, yazdırmazdım" dedi.

İTMEYELİM SAVUNMASI
Songür'le ilgili haberlerin yankıları sürerken benzer bir skandal da Konyaaltı'da ortaya çıktı. Yerel Körfez gazetesinin haberine göre, CHP Konyaaltı İlçe Kongresi'nde daha önce partiden istifa ederek AK Parti'ye geçen ve meclis üyesi adayı olan Ahmet Günebakan da listeye girerek yedek üye seçildi. Günebakan, yerel seçimde CHP'den meclis üyesi adayı olan İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı'nın siyasi rakibi olarak karşısına çıkmıştı. Meclis üyesi seçilemeyen Günebakan, CHP İlçe Kongresi'nde, yerel seçimde siyasi rakibi olan Buğdaycı'nın listesine girerek ilginç bir geri dönüşe imza atmış oldu. Günebakan'ın dönüşünü değerlendiren yeni İlçe Başkanı Buğdaycı, Günebakan'ın dönemin ilçe yönetimi ile anlaşmazlığa düşerek istifa ettiğini belirterek "Seçimlerden sonra geldi üye oldu. 'Çalışmak istiyorum' dedi. Biz de bu insanları itmeyelim dedik. Bu insanlara sahip çıkmazsak AK Parti'den nasıl oy alacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Kepez'de garip savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN