Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alkış bu kez de tiyatroculardan

Kurulduğu 1983 yılından bu yana 'taşeron personel alım' ihaleleriyle istihdam edilen ABT oyuncuları Büyükşehir Meclisi kararıyla 'Şehir tiyatrosu'na dönüştü

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Alkış bu kez de tiyatroculardan
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 33 yıl önce kurulan tiyatrosu, 'şehir tiyatrosu' oldu. Kurulduğu günden bu yana oyucuları belediyenin farklı kadrolarında, 'taşeron personel alım' ihaleleriyle istihdam edilen ABT, Büyükşehir Meclisi'nde alınan kararla 'şehir tiyatrosu'na dönüştü. ABT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, kararın ardından meclise kısa bir teşekkür konuşması yaparken, oyuncular ve set çalışanları kararı alkışlarla karşıladı.

YILLARIN MÜCADELESİ
Özgür, meclisin aldığı kararın ABT tarihinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Tiyatronun son 12 yılında bu düzenleme için aktif olarak çalıştığını ve 13'üncü kez hazırladığı yönetmeliğin meclisçe uygun görüldüğünü aktaran Özgür, "Bunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in katkısı ve ortaya koyduğu vizyonun çok önemli etkisi var. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak artık kendi kadromuzla, kendi salonlarımızda tüm Antalya'da oyunlarımız kentle buluşacak" diye konuştu. Antalya'da 26 kişiyle 33 yıldır tiyatro yapmaya çalıştıklarını, ancak Eskişehir'de, İstanbul'da sayıları 600'e varan oyuncu kadroları olduğunu aktaran Özgür, şehir tiyatrolarına dönüşümle Antalya'nın da bu geniş oyuncu kadrolarına kavuşacağını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkış bu kez de tiyatroculardan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN