Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Misyona odaklıyız imajı zedelemeyiz

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ünal, misyonuna odaklandıkları Akdeniz Üniversitesi'nin imajına zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 13.12.2015
Misyona odaklıyız imajı zedelemeyiz
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ünal yaptığı yazılı açıklamada günümüzde yükseköğretim kurumlarının; eğitim-öğretim, araştırma- geliştirme ve topluma hizmet işlevlerini yerine getirirken daha rekabetçi girişimci ve yenilikçi anlayışla hareket ederek, uluslararası boyutu yükseköğretim kurumunun eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet fonksiyonuna sistematik olarak dahil etme zorunlulukları bulunduğunu söyledi.

ÜNİVERSİTENİN MİSYONU
Prof. Dr. Ünal, 1982 yılında kurulan Akdeniz Üniversitesi'nin, halen 18 fakülte, 7 enstitü, 4 yüksekokul, 1kKonservatuvar, 11meslek yüksekokulunda eğitim öğretim yapan 60 bin öğrencisiyle, 2 bin 400 akademik personeli ve 2000 idari personeliyle öğrenci odaklı eğitim programları, nitelikli araştırma-geliştirme ve topluma hizmet çalışmalarını bütüncül bir yaklaşımla sürdürdüğünü işaret ettiği açıklamasında "Uluslararası saygın bir üniversite olma yolunda hızla ilerleme, Avrupa yükseköğretim alanında önemli bir aktör olarak rol alma azmi ve kararlılığı içinde gelecek yıllarda dünya sıralamasında hak ettiği yere gelmesi için tüm enerjisiyle misyonuna odaklanacaktır" diye konuştu.

İMAJINA ZARAR VERDİRMEYİZ
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal "Söz konusu bu misyonumuzu yerine getirirken kurumsallaşma ve liyakatı önceleyen katılımcı, şeffaf, hesap verebilen bir yönetim anlayışı ile üniversitede huzurlu bir çalışma ortamı yaratmak temel amacımız olacaktır. Yönetim anlayışımızla çalışanlarımızın kuruma aidiyet duygusunu güçlü hale getireceğiz, ancak kuruma ve üniversitemizin imajına zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceğiz" ifadelerinde bulundu. Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ünal, aldıkları yönetsel kararların yasalar çerçevesinde ve hukuk kuralları içinde olmasına özen göstereceklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Misyona odaklıyız imajı zedelemeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN