Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan ÇATAL: Hastalığın adı TAY-SACHS

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Aslında hastalık olarak belirtmesem konuya vakıf olmayanlar normal olarak az bilinen bir spor dalı diye düşünebilirler bu illeti.
Öyle bir illet ki bu, Allah düşmanımıza vermesin diyeceğimiz türden. Ben de farkındalık yaratmaya çırpınan, basketbol deyimiyle bu 'DEV KALPLİ' aileyi sizlerle bu satırlar içinde buluşturmak istiyorum (Onların nezdinde aynı kaderi paylaşan DEV AİLELER de dahil) Adı: AZRA CUNDUZ Azra isminin anlamı ise: Bakire, el değmemiş Hz. Meryem'e verilen ad.
Ham inci, ayak basılmamış kum.
Azra yavrumuz ve diğer TAYSACHS hastaları inanın bu tanıma uyuyorlar. Hayatın süresini Yüce Rabbim bilir. Ama bu henüz tedavisi bulunamayan sabilerin ömrü maksimum 5 yıl.
Hastalık, akraba evlilikleri ve nadiren de normal evliliklerde görülüyor ama olasılık 1-2 milyonda1. Duyuyorlar, konuşamıyorlar.
Bakıyorlar, göremiyorlar.
Yemek yemek istiyorlar, yiyemiyorlar.
Sarılmak istiyorlar, sarılamıyorlar.
Kısacası yapabilecekleri bir şey yok.
Tamamıyla bağımlılar yardıma.
Aile 'Bizim çocuğumuz için her yolu denedik maddi ve manevi' diyor ama yaşam süresinin kısıtlı olması seslerindeki acıyı hissettiriyor. Allah herkesin sınavını bu dünyada da veriyor.
Sınırları yalnız Allah belirler, derdi verir dermanı da verir. 'Tıbbın yapacağı şey yok ama Allah'tan ümit kesilmez' diyor aile. Aile dedim, gerçek bir AİLE çünkü. Allah bu durumdaki bütün ailelere şifa versin.
Bu çığlığı Sayın Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez Belediyespor Başkanı Ahmet Ünlüoğlu duyanlardan. Kepez Belediyespor tüm branşlarıyla maddi, manevi AZRA bebeğin çığlığını duyanlardan.
Başkan Hakan Tütüncü gibi halka duygusal yaklaşan yöneticilerin çoğalmasını dilerim.
Lütfen kulak verin ve yapabileceğiniz bir şey varsa AZRA bebek ve melek arkadaşları için bir farkındalık köprüsü oluşturalım. En azından SAĞLIKLI OLDUĞUMUZ için şükredelim.
FARKINDAMISINIZ SORUSUNA HEP FARKINDAYIM diye cevap verelim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan ÇATAL: Hastalığın adı TAY-SACHS
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN