Rota Avrupa ülkeleri

Fethiyeli ihracatçılar Rusya krizinin etkilerini en aza indirmek için fikir alışverişinde bulundu. Ortak görüş olarak, Avrupa hedef gösterildi

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Rota Avrupa ülkeleri
Rus uçaklarının Türkiye sınırına girdikten sonra düşürülmesi nedeniyle başlayan gerginlik sonrası Fethiye'de Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından organize edilen toplantıda sektör paydaşları bir araya geldi. Toplantıda Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından tarım ihracatının durumu değerlendirilirken, krizden çıkış yolları da masaya yatırıldı.

OCAK AYI BEKLENECEK
Ürün kalite ve standardının yeterli olduğuna dikkat çeken sektör paydaşları, Avrupa pazarına açılmanın yollarının bulunması gerektiği görüşünde birleşti. Bu kapsamda önümüzdeki yıl Almanya'ya iş gezisi ve tarım ürünü ticareti yapan şirketlerle görüşülmesi planlanıyor. Fethiye Bölgesinden yıllık toplam ihracat, Ortaca ve Ova- Kınık dahil 300 bin tonu geçtiği belirtildi. Aralık ayındaki gelişmeleri izleme kararı alan katılımcılar, Ocak ayında gelişmeler doğrultusunda harekete geçecek.

ÇABA SARF ETMEK LAZIM
FTSO Başkanı Akif Arıcan, yeni pazar arayışı için Almanya ve orta Avrupa ülkelerinin pazarına girmek için araştırma yapılabileceğini belirtti. Arıcan, "Devlet çalışmasını yapsın ama biz de yerel olarak pazar araştırmamızı sürdürelim. Bölgemizi krizden güçlü çıkarmak için çaba sarf edelim. Oda olarak üyelerimizin yanındayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rota Avrupa ülkeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN