Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2016'da yüzünüz yaşlanmasın

Giriş Tarihi: 19.12.2015
2016'da yüzünüz yaşlanmasın

Dr. Figen Sayın, daha genç ve estetik bir yüz isteyenlere estetik dolgu, botox, gençlik ipi ve odaklı ultrasound gibi uygulamaları önerdi

İlerleyen yaş, genetik özellikler, sigara, alkol, yorgunluk, stres, güneş gibi çevresel faktörler ciltteki yaşlanma sürecini olumsuz etkileyen faktörlerin başında geliyor. Bu faktörler öncelikle cildin elastikiyetini sağlayan elastin ve kolajen gibi liflerin azalmasına neden oluyor. Daha sonraki süreçte bu azalma cilt altı yağ dokusu ile askı görevi gören kemik dokusunda da artarak devam ediyor. Yıllar içinde bütün bu gelişmelerin sonucunda kırışıklıkların artacağını, kaşlar ve göz kapaklarının düşeceğini, göz altlarında çökmeler belirginleşeceğini, dudakların incelip yerçekiminin etkisi ile aşağı doğru sarkacağını ve çene kontürünün bozulacağını belirten Dr. Figen Sayın, "Yüzde yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görünüm oluşur. Elbette hayata pozitif bakan insanlar bunu uzun bir süre kamufle etme başarısı gösterirler fakat bu sonucu engelleyemezler" dedi. Dr. Sayın, "Kişiye özgü özel programlarla bir kaç uygulamayı temel ihtiyaçlara göre planlıyoruz. Öncelikli tercihlerimin botox, estetik dolgu, gençlik ipi ve odaklı ultrason olduğunu söyleyebilirim. Bu özgün yaklaşımlar sonuçların daha doğal ve estetik olmasına neden olur. Uygulama alanların bu konuda en büyük korkusunun 'doğal olmayan avam görüntüler olması, herkesin birbirine benzemesi, yüzde oluşabilecek zararlı etkiler' gibi kaygılar olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.

DENEYİM VE YETENEK ÇOK ÖNEMLİ
Dr. Sayın "Uygulamaları mutlaka bir tıp doktoruna uygulatmalısınız. Bu iş estetik ile ilgili olduğu için hekim olmanın yetmediğini hekiminizin estetik zevki ve el yeteneğinin çok iyi olması gerektiğini de söylemek isterim. Dünyada standartlar ve yüzde kabul edilen altın oranlar var ama bu algıyı oturtup kişisel tercihten uzaklaşmak uygulayıcının yetenekleri ile ilgili. Bazen hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabiliyor. Ürünlerin kalitesi sağlık standartları açısından onaylı başarılı ürünler olmalı. Bu konuda da hekiminize hangi ürünü kullandığını sorabilir ve öğrenebilirsiniz" dedi.

HASTALAR DAHA MUTLU
Medikal estetik uygulamalar ile artık cerrahi uygulamalara çok gerek kalmadan hastalarını koruyarak genç ve zinde kalmalarını sağladıklarını belirten Dr. Sayın, "En büyük mutluluğumuz bu desteklerle hastalarımızın hayata daha mutlu bakabilmesine katkı koymaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016'da yüzünüz yaşlanmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN