Ulaşımda dev adımlar

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in bir araya geldiği Alanyalı ulaşım esnafı Büyükşehir Yasası'nın kendilerini büyük dertten kurtardığını söyledi. Türel de Alanya'ya yeni müjdeler verdi

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Ulaşımda dev adımlar
Alanya'ya yatırım turu gerçekleştiren Başkan Menderes Türel, Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantı salonunda Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Osman Bacak'ın hazırlattığı '13 yılımız belde belediyelerinde heba oldu, Türel geldi şoför esnafı özgürlüğüne kavuştu' afişleri dikkat çekti. Bacak, "Daha önce işimizi 16 belediye ile çözüyorduk. Şimdi muhatabımız sadece Büyükşehir Belediyesi. Bütünşehir Yasası'nı çıkaranlardan Allah razı olsun" dedi.

C PLAKASI KONUSU

Başkan Menderes Türel ise, "Alanya ulaşım esnaf odası başkanının söyledikleri Büyükşehir Kanunu'nun ne işe yaradığını, bu yasanın neden çıktığını en iyi şekilde anlatıyor" ifadelerini kullandı. C Plaka konusuna değinen Türel, farklı meslek kuruluşlarının C plakası alması konusunu şoförler odası ile görüşeceklerini ifade ederek, "Her önüne gelen C plaka alamayacak. Bunu da yaparken meslek odasının talebi ve görüşünü mutlaka alacağız. Onların talep etmediği ya da istemediği bir şeyi yapmayacağız" dedi.

KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Alanya'da Telekom Kavşağı ve Ticaret Lisesi Kavşağı'nda iki köprülü kavşak yapacaklarını açıklayan Türel, 2016'da yapımına başlanacak Ticaret Lisesi- Kargıcak arasındaki 14 kilometrelik yeni çevreyolunun da Alanya trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını dile getirdi. Başkan Türel, çevreyolunun Kargıcak- Gazipaşa arasındaki 15 kilometrelik ikinci etabının etüt çalışmalarının sürdüğünü anlattı. Türel, Ulaşım Master Planı'nın da vatandaşların görüşlerinin alınarak yapıldığını hatırlattı.

AKILLI KART ESNAFIN YARARINA

Antalya merkezinde kullanılan akıllı kart sisteminin artık 19 ilçenin tamamını kapsayacak şekilde bizzat Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanacağını dile getiren Başkan Türel, bu konudaki çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Türel, "Daha önce ulguladığımız bu sistemi istemeyen Antalya'daki ulaşım esnafı şimdi yeni kart sisteminin bir an önce devreye girmesini istiyor. Bu sistemle 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımdan ne kadar yaralandığının belirlenmesi de mümkün olacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşımda dev adımlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN