Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'den Antalya'ya marka proje

Kepez Belediyesi Park Orman projesinin temeli atıldı. Proje, Antalyalıları eğlence, macera ve doğa ile bir araya getirecek

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Kepez'den Antalya'ya marka proje
Kepez Belediyesi'nin, Antalya'nın marka değerine katkı sağlayacak ve ilçeye vizyon kazandıracak olan Parkorman projesinin yapımı başladı. Antalyalıları eğlence, macera ve doğa ile buluşturacak olan Kepez Parkorman projesi için temel atma töreni düzenledi.

2.2 MİLYON METREKARE

Projenin yapılacağı Meşe Kapısı'ndaki törene eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Antalya için 2 milyon 202 bin metrekare yeşil alan üretmiş bir belediye olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu üretmiş olduğumuz yeşil alanın içerisinde Kent Ormanı, Macera Parkı, Seyir Terası gibi Antalyalıların, kente gelen misafirlerin dikkatine çeken, nitelikli yeşil alanların olması şehrimizin adına bize memnuniyet veriyor" ifadesini kullandı. Kepez Parkorman'nın, Antalya'nın marka değerine yeni artılar kazandıracak devasa bir yatırım olduğunun altını çizen Tütüncü, "Projenin ihalesinde istedik ki açık yaraya kurt düşmesin. Bu amaçla ihaleyi görsel medya organlarında canlı olarak yayınladık. Antalya'da, bir ihaleyi canlı yayınla yapan ilk belediye olduk" dedi. Projenin, belediyeye 30 milyon lira gelir getireceğine vurgu yapan Başkan Tütüncü, "Belediyemiz de bu yatırımdan hatırı sayılır bir kira gelirini 25 yıl boyunca alacak. İhale bedeli 632 bin lira. İhaleyi alan firma, projeyi yapacak ve her yıl belediyeye 632 bin lira kira ödeyecek. Projenin 25 yıl üzerinden verildiği düşünüldüğünde, belediyemiz projeden 30 milyonun üzerinden bir gelir elde edecek" diye konuştu. Tütüncü, daha sonra Antalya Müftüsü Osman Artan'ın yaptığı duanın ardından protokol üyeleriyle birlikte butona basarak dev yatırımın temelini attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'den Antalya'ya marka proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN