Antalya piyango satışında 5. büyük

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Antalya piyango satışında 5. büyük

Milli Piyangocular Odası Başkanı Sayar, Antalya'nın Milli Piyango satışında 5. büyük il olduğunu söyledi

Antalya Milli Piyangocular Odası Başkanı Yalçın Sayar, "Antalya'ya 10 bin tam, 10 bin yarım ve 800 bin çeyrek bilet geldi. Çeyrek bilet sayısı 1 milyona çıkabilir. Antalya en fazla bilet satılan 5 ilden biri" dedi. Çeyrek biletin 12.5, yarım biletin 25 ve tam biletin 50 TL'den satıldığını belirten Sayar, "İkramiye ise geçen yıla göre 5 milyon TL arttı. Bu sene büyük ikramiye 55 milyon TL oldu. Hemen ardından bir tane 5 milyon, bir tane 3 milyon, bir tane 2 milyon, bir tane 1 milyon, bir tane de 500 bin TL olmak üzere geriye giden ikramiyelerle beraber toplam 289 milyon 460 bin TL ikramiye dağıtılacak" dedi.

YERLİ BAYİDEN ALIN

Milli Piyango biletlerinde müşterilerin Antalyalı bayileri tercih etmelerini istediklerini belirten Yalçın Sayar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Seyyar ve sabit Antalya'da odamıza kayıtlı yaklaşık 310 bayimiz var. Yılbaşı geldiği zaman özellikle iklimin sıcaklığından dolayı Antalya'ya bilet satmaya gelen birçok kişi var. Bir de işi Milli Piyango bileti satmak olmayan AVM'ler, akaryakıt ofisleri bu işi yapmaktadır. Ama Milli Piyango biletleri bir promosyon ürünü değildir. Günümüzde aldığınız benzin ya da başka bir ürün karşılığında promosyon olarak kullanılmaktadır ve bu büyük bir yanlıştır."

EMEK GASP EDİLMESİN

MİLLİ Piyangocular Odası denetim ekiplerinin 24 saat hizmette olacağını hatırlatan Sayar, konuşmasına şöyle devam etti: "Eğer bilet aldığınız kişiler hakkında bilgi almak istiyorsanız odamıza mesai saatleri içersinde başvurabilirsiniz. Odamıza 334 48 94 telefon numarasından ulaşabilirler. Yasa gereği bayilik, seyyar ve sabit olmak üzere ikiye ayrılıyor. Seyyar bayiler yurdun her yerinde, sabit bayiler ise sadece bulunduğu ilde bilet satmak zorunda. Yılbaşında 11 ay bu işin kahrını çeken ve emek harcayan bayilerin emekleri gasp edilmesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya piyango satışında 5. büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN