Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO 2016 Antalya 1 Nisan'a bitecek

Giriş Tarihi: 26.12.2015
EXPO 2016 Antalya 1 Nisan'a bitecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik EXPO 2016 ile Türkiye ve Antalya'nın turizmine katkı sağlayacak kalıcı bir eser bırakmayı amaçladıklarını bildirdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, EXPO 2016 Antalya alanındaki VIP ve basın merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından merkezi gezen Çelik, daha sonra EXPO 2016 Antalya 37. Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Antalya Valisi Muammer Türker ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.

3 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

Bakanlık görevine gelmesinin ardından ilk kez başkanlık ettiği yönetim kurulu toplantısı öncesi konuşan Çelik, G20'de gösterdikleri başarıyı EXPO'da da göstereceklerine inandıklarını söyledi. Son ay içerisinde EXPO bünyesinde bin 500 olan çalışan sayısını 3 bine çıkardıklarını ifade ederek gece gündüz demeden çalışmaların sürdüğünü dile getiren Çelik, "Bir çok alanda hiçbir sorun yaşanmadığını görüyoruz. Kongre merkeziyle ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Arkadaşlarımıza 1 Nisan'da açılış gerçekleşecekmiş gibi tüm çalışmaları tamamlama talimatını verdik. Bu sürede tamamlayıp geri kalan zamanda da daha rahat hareket etmek istiyoruz" dedi.

KATILIMCI ÜLKE SAYISI 16
Ülkelerin katılımını sağlama konusunda da çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Çelik, katılacağını bildiren ülke sayısının 43 olduğunu ve bunlardan 16'sı ile sözleşme imzalandığını belirterek "Önümüzdeki günlerde daha da artacak. Türkiye ve Antalya'nın turizmine katkı sağlayacak kalıcı bir eser bırakmayı amaçlıyoruz. Tarım ve turizmi biraraya getirecek bu fuara milyonlar yerli ve yabancı turistin katılacaklarına inanıyoruz. Çiçek ve çocuk temalı bu fuarın dünya barışına vesile olacağı inancındayız" diye konuştu. Bakanı Çelik, Yönetim Kurulu toplantısının ardından İzmir Bademli'den transplantasyon yöntemiyle Antalya'ya getirilerek EXPO 2016 alanına dikilen 775 yaşındaki zeytin ağacına can suyunu verdi. 2.35 metre çapındaki ağaç tam 11 ton ağırlığında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO 2016 Antalya 1 Nisan'a bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN