Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomotiv pazarında rekora az kaldı…

Sarılar Otomotiv Satış Müdürü Ekinci, 2015'te satışları yüzde 45 oranında artırdıklarını bildirdi

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Otomotiv pazarında rekora az kaldı…
Sarılar Otomotiv Satış Müdürü Orhan Ekinci, ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik istikrar beklentisinin otomobil pazarını olumlu etkilediğini ve satışların geçen yıla göre Kasım'da yüzde 5 büyüdüğünü söyledi. Ekinci, Rusya krizi ile satış temposu biraz düşse de sektörün 2015 yılını tarihi bir rekor ile kapanacak adetlere gittiğini bildirdi.

2015 DEĞERLENDİRMESİ

Yılın bir değerlendirmesini yapan Ekinci, "2015 yılının Eylül ayına kadar olan satış adetleri çok ciddi büyüme temposuyla geçtikten sonra Eylül ve Ekim aylarında bu artan tempolu gidişat biraz düşme eğiliminde oldu. Ülkemizin siyasi ve jeopolitik gündemleri nedeniyle ekonomideki daralma ve sıkıntılar biraz rafa kaldırıldı. Son yaşanan seçimler ile tekrar tek parti hükümeti ile çok hızlı bir şekilde bu sorunları ele alarak eski istikrarlı günler için çalışmalar yapılacağı beklentisi var" dedi.

FARKLI KAMPANYALAR

Otomotiv markalarının son ayda en yüksek satışı gerçekleştirmek için yeni ve farklı kampanyalar düzenlediklerini hatırlatan Ekinci, "Biz de Sarılar Otomotiv olarak temsil ettiğimiz Renault ve Dacia markalarımızda 2015 yılında başarılı satış rakamlarına ulaştık ve artan pazarda çok iyi bir şekilde büyümeyi başarabildik. 2015 yılının ilk 11 ayında otomotiv pazarı yüzde 31 büyürken, bölgenin en iyi bayilerinden olan Sarılar Otomotiv olarak satışlarımızı yüzde 45 arttırma başarısını gösterdik" diye konuştu.

SARILAR PLAZA'YA DAVET

Rekabetçi ve avantajlı Aralık ayı kampanyaları, 4 yıl yüzde 0 faizli kredi imkanları, uygun kredi seçeneklerinin yanında takas indirimleri ile pazarda satışları artırma başarısı gösterdiklerini vurgulayan Ekinci, "Buradan tüm Antalyalı müşterilerimizi yılın son kampanyaları hakkında bilgilenmek ve modellerimizle deneme sürüşü yapmak için Sarılar Otomotiv plazamıza davet ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomotiv pazarında rekora az kaldı…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN