Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın yaralamaya 14 yıl hapis çıktı

Boşandığı 2 çocuğunun annesi Zeynep Yıldız'ı 18 yerinden bıçaklayan Kasım Oğun, 14 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Kadın mahkeme başkanı sanığın cezasında hiçbir indirim yapmadı

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Kadın yaralamaya 14 yıl hapis çıktı
Antalya'da 28 yaşındaki eski karısı Zeynep Yıldız'ı 18 yerinden bıçaklayan Kasım Oğun (35) 14 yıl ağır hapse mahkum oldu. Mahkeme Başkanı Şermin Başverdi, sanık hakkında hiçbir indirim yapmadığını yüzüne karşı söyledi. Antalya 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Kasım Oğun ile şikayetçi olan eski eşi Zeynep Yıldız ve avukatlar katıldı. Zeynep Yıldız yaşadıklarını tekrar anlatarak eski eşinden şikayetini yeniledi. Yıldız geçtiğimiz 20 Temmuz akşamı evlerinin girişinde asıl mesleği aşçı olan boşandığı eşi Kasım Oğun tarafından 18 yerinden bıçaklandı. 2 gün yoğun bakımda kalan Yıldız, 11 gün hastanede tedavi gördükten sonra hastaneden taburcu edildi. Talihsiz kadın daha önce de kendisine defalarca şiddet uygulayan eşinden şikayetçi ve davacı oldu.

AĞIR CEZADA YARGILANDI

Evlendikten sonra hayatının adeta kabusa döndüğünü belirten 2 çocuk annesi Yıldız, "2006 yılında evlendik. Düğünden birkaç ay sonra şiddet görmeye başladım. Sürekli dövüp hakaret ediyordu. Dayanamadım ve 2011 yılında boşanma davası açıp ayrıldım. Ancak eşim peşimi bırakmadı. 'Değiştim' diyerek tekrar evlenmek istediğini söyledi. Şimdi 7 yaşında olan oğlumu da düşünerek yeniden evlendim" dedi.

HAMİLEYKEN BİLE DÖVDÜ
Eşinin değişmediğini kısa bir süre sonra anladığını kaydeden Yıldız şunları söyledi: "Beni yine darp etmeye başladı. Hatta bir gün ikinci çocuğuma hamileyken öldüresiye dövüp sokağa attı. Şans oyunları yüzünden evimizi, motosikletimizi sattı. Çok sayıda bankadan kredi çekip borç batağına saplandı. Bu nedenle ikinci kez boşanmaya karar verdim. Kendisi de kabul etti ve anlaşmalı bir şekilde boşandık" açıklamasını yaptı.

18 YERİNDEN BIÇAKLADI
Eşinin boşandıktan bir süre sonra tekrar bir araya gelmek istediğini ancak kabul etmediğini söyleyen genç kadın, yaşadığı dehşet anlarını ise şu şekilde anlattı: "Ayrıldıktan sonra beni sürekli tehdit ediyordu. Ertelenmiş cezası vardı, süresi dolar dolmaz beni öldüreceğini söylüyordu. 'Bu adam beni öldürecek' deyince, herkes 'Hiçbir şey yapamaz' diyordu. 2 ay önce iş çıkışı eve girmek üzereyken arkadan saldırdı ve 18 yerimden bıçakladı."

MUCİZE ESERİ HAYATTAYIM
Eski eşinin kendisini bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçtığını, kendisinin ise baygın bir şekilde hastaneye kaldırıldığını kaydeden Zeynep Yıldız, "8 saat süren bir ameliyat geçirdim. 2 günü yoğun bakımda olmak üzere 11 gün hastanede kaldım. Böbreklerim ve karaciğerim zarar gördü. Vücudumun her yeri saldırının izlerini taşıyor. Doktorumun da dediği gibi mucize eseri hayatta kaldım" dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Sanık Kasım Oğun ise duruşmada kendisine yöneltilen hiçbir suçlamamayı kabul etmedi. Verilen aranın ardından Mahkeme Başkanı Şermin Başverdi sanığa öldürmeye teşebbüsten 14 yıl hapis cezası verildiğini açıkladı. Kadın hakim Başverdi, sanık hakkında hiçbir indirim hükmünün uygulanmadığını da açıkladı. Kararı öğrenen sanık Kasım Oğun büyük bir şok yaşadı. Zeynep Yıldız ise cezayı az bulduğunu belirterek kararı temyiz edeceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın yaralamaya 14 yıl hapis çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN