Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel 800 muhtarla biraraya geldi

Büyükşehir belediye Başkanı Türel, Antalya genelinden 800 muhtarla buluştu. Muhtarlara seslenen Türel, tüm Türkiye'ye örnek gösterilen MUBİM'e gelen muhtar taleplerinin anında karşılandığını anlattı

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Türel 800 muhtarla biraraya geldi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın dört bir yanından gelen 800 muhtarla istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Büyükşehir Belediye Başkanı muhtarlar ve aileleri katıldı.

EXPO'YU KONUŞULUYOR

Toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın çok önemli zirvelere, organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirterek, "Herkes Türkiye'nin ilk kez gerçekleştireceği EXPO 2016'yı konuşuyor. Bugüne kadar en çok katılım 30 olmuş, ama şu anda EXPO 2016 Antalya'ya katılım 43'e çıktı, rekor kırdık. Antalya bunu hak ediyor. Burayı kalıcı botanik haline getireceğiz" dedi.

SÖZLERİMİZİ TUTTUK

Başkan Türel, muhtarların karşısına çıkarken verdikleri sözleri yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Gazipaşa'dan Kaş'a kadar her ilçeye, her köye ve mahalleye en iyi hizmeti vermek için muhtarlar ile beraber çalıştıklarını kaydetti. Antalya'ya 1.5 senede büyük bir hizmet yağmuru olduğunu, tarihte görülmemiş derecede proje başlattıklarını da kaydeden Türel, hükümetin de Antalya'da birçok ulaşım yatırımlarını hızlandırdığını vurguladı. MUBİM ile gelen taleplerin en kısa zamanda tüm Daire Başkanlıkları'na aktarıldığını ifade eden Türel, "Sistemi büyük bir titizlikle ve yakından takip ettiğimden emin olabilirsiniz. Her bir muhtarımızın talebi anında elimdeki telefona gelmektedir. Taleplerinizin yüzde 90-95 gibi çok yüksek ölçülerde yerine getirildiğini görmekten ayrıca mutluluk duyuyorum. Yatırım bütçesinde yer alması gerekmeyen taleplerin neredeyse tamamı karşılanmıştır. Taleplerin karşılanma oranının yüzde 100 olmamasının nedeni köy konağı, muhtar evi, meydan düzenleme, mezarlıkların yapımı gibi yatırım bütçemizde ödeneği olması ve ihale yapılmasını gerektiren işlerdir" dedi.

ANTALYA'YI BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Geçen yıl yapılan toplantıda startı verilen MUBİM'in bir yıl içinde yüzde 95'e varan gerçekleşme oranı ile büyük bir başarıya imza attığını ve tüm Türkiye'ye örnek olduğunu kaydeden Türel, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MUBİM'in tüm yurda yayılması için talimat verdi" dedi. Toplantıya çok büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Türel, yapılacak görüş alışverişi ile yatırımlara yön vereceklerini kaydederek, "Biz Antalya'yı Antalyalılar ve muhtarlarımız ile yönetiyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel 800 muhtarla biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN