Bayırbucak'a yardım yağdı

AK Parti Antalya Kadın Kolları ile Kepez Belediyesi, Bayırbucak'a yardım eli uzattı. Kadın Kolları, yardımı Hatay'a giderek ulaştırdı. Kepez Belediyesi'nden ise 6 TIR dün yola çıktı

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Bayırbucak'a yardım yağdı
Suriye sınırında ağır bombardıman altında bulunan Bayırbucak'taki Türkmenlere Antalya'dan yardım yağıyor. AK Parti Kadın Kolları Lazkiye'ye 4 km uzaklıktaki Hatay Yayladağı kampına yirmi kişilik bir grup ile gitti. Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, Türkmen aileleri tek tek ziyaret ederek toplanan yardımları kendi eliyle teslim etti. Özkoç, "Dünya mazlumlarına sınırsız kucak açan Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücüyle gurur duyarak ve milliyetine bakmaksızın, tüm mazlumları vicdanında barındıran devletimize bir kez daha şükran duyarak döndük. Biz yaraları sarmaya, yardımları yapmaya devam edeceğiz" dedi.

İNSANİ BİR GÖREV
Kepez Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle de Bayır-Bucak Türkmenleri için toplanan 6 TIR dolusu yardım, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nden uğurlandı. Uğurlamaya katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Yanı başımızdaki soydaşlarımız, din kardeşlerimiz aç açıktaysa, çeşitli zorluklarla mücadele ediyorlarsa, bizim kalbimizden, gönlümüzden onlara yardım etmek gibi bir insani görevimiz olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

HASSASİYETLE ULAŞTIRILIYOR
Vakıf olarak Türkiye genelinde toplam 233 TIR insani yardımı Bayırbucak Türkmenlerine gönderdiklerini açıklayan Hayrat Vakfı Antalya Temsilcisi Süreyya Saltık ise, yardımların büyük bir hassasiyetle sahiplerine ulaştırıldığını anlattı. Saltık, TIR'ların sınır ötesine götürülüp, güvenli depolardan küçük araçlar ile en ücradaki ihtiyaç sahiplerine kadar ulaştırıldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayırbucak'a yardım yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN