Ulaşımda 'Antalya Kart' dönemi

Antalya Kart, yılbaşından itibaren hizmet vermeye başlıyor. Antalya Ulaşım A.Ş'den yapılan açıklamada vatandaşların sorun yaşamaması için yapması gerekenler anlatıldı

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Ulaşımda 'Antalya Kart' dönemi
Antalya'da toplu ulaşımda kullanılan mevcut sistemdeki sıkıntılar sebebiyle uygulamaya alınan Antalya Kart, yılbaşından itibaren hizmet vermeye başlıyor. Antalya Ulaşım. A.Ş'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Şimdilik Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı sınırları içerisinde sistem kurulacak ve daha sonra etap etap diğer ilçelerde de kurularak birbiriyle entegre çalışacaktır. Sistemin teknolojik alt yapısının önemli bir bölümü olan araçlardaki montaj işlemi rekor bir sürede yaklaşık yirmi gün içinde tamamlanmıştır. Yeni sistemin adı Antalya Kart olarak belirlenmiştir."

YENİ KART ÜCRETSİZ

Sistemin devreye alınabilmesi için bir yandan kullanılacak kartların vatandaşlara ulaştırılması ve diğer yandan eski sisteme ait kartlarda bulunan bakiyelerin harcanarak sıfırlanması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada vatandaşın mağdur edilmemesi olduğuna dikkat çekildi. Hem kart değişikliği nedeniyle maddi bir külfet altına girilmemesi ve hem de seferlerde aksamaya meydan verilmemesine titizlikle dikkat edildiğinin altı çizilen açıklamada, "Taşımacı esnafımızın da yaşadığı sıkıntıların bir daha tekerrür etmemesi için de gereken hassasiyet gösterilmektedir. Uygulama ve geçiş aşamaları konusunda halkımız sık sık ve detaylı olarak bilgilendirilecektir. Öncelikle belirtelim ki, elinde daha önce almış olduğu kartları bulunan vatandaşlarımıza hiçbir ek külfet getirmeden yeni kartları ücretsiz verilecektir. Kurulacak yaygın değişim noktalarında herkes elindeki kartları vererek, yenilerini alma hakkına sahip olacaktır" denildi.

BAKİYELERİN DURUMU

Mevcut kartlarında yüklenmiş para bakiyesi olan vatandaşlar için şirketin işletmesinde olan siyah plakalı kırmızı otobüslerde yeni sistem devreye girdikten sonra on beş gün, tramvaylar ve nostaljik tramvaylarda yeni sistem devreye girdikten sonra bir ay eski validatörlerin de çalışmaya devam edeceği bildirilen açıklamada vatandaşların eski kartlarında kalan bakiyelerinin sıfırlanarak yeni sistem kartlarına sahip olmalarının sağlanacağı ifade edildi.

İNDİRİMLİ KARTLAR
Açıklamada ayrıca indirimli kart sahiplerinin de yayınlanacak formları doldurup resimlerini ve diğer gerekli belgelerini teslim ettikleri takdirde ortalama 48 ile 72 saatte kartları basılarak kendilerine başvuru noktasından teslim edileceği ve bu süreçlerde herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşımda 'Antalya Kart' dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN