Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vazgeçilemeyen danışmana çizik

CHP'nin kavgalı Antalya il kongresinin ardından ilginç detaylar da ortaya çıktı. Akaydın'ın uyuşturucudan sabıkalı danışmanı Yasin Karasu delegeden çizik yedi

Giriş Tarihi: 31.12.2015
Vazgeçilemeyen danışmana çizik
CHP'nin Cumartesi günü gerçekleştirdiği ve çıkan kavgalar nedeniyle 3 gündür Antalya'nın gündeminden düşmeyen İl Kongresi'nde gerçekleştirilen seçimlerle ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Yapılan oylama sonucunda uyuşturucu bulundurmaktan ceza alan ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde danışmanlığını yapan 35 yaşındaki Emrah Yasin Karasu İl Başkanı Semih Esen'in listesinde olmasına rağmen delegeden çizik yedi.

HER YERDEN ÇIKIYORDU

Bir dönem CHP'li belediyelere fotoğraf ve video hizmetleri sunan Karasu, Muratpaşa Belediyesi'nin 'Lezzet Ustaları' isimli belgesel filmini de hazırlamıştı. Kısa sürede CHP'nin vazgeçilemezleri arasına girmeyi başaran uyuşturucudan sabıkalı Karasu, son olarak CHP'li Muratpaşa Belediyesi tarafından kurulan Falez A.Ş'nin hem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı hem de Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti. Zeytinköy bölgesinde 2010 yılında polisler tarafından yakalanan Emrah Yasin Karasu ve birkaç arkadaşı; Antalya 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. Karasu uyuşturucu bulundurmak suçundan bir yıl denetimli serbestlik almış ve bu 8 ay boyunca denetimli serbestlik ve adli kontrole çevrilmişti. Karasu ise bir komploya kurban gittiğini söylemişti.

LİSTEYE KADIN AYARI

CHP seçiminin ardından ikinci bir gelişme de kadın kotasıyla ilgili yaşandı. Semih Esen'in yönetim listesi, partinin yüzde 33'lük cinsiyet kotasına uyulmadığı için İlçe Seçim Kurulu tarafından değiştirildi. Esen'in İl Yönetim Kurulu yedek üye listesinde yer alan 9 kadın arasında yapılan kura çekimi sonucu Müşerref Arpak, Tuğçe Salman, Hatice Ayhan Sağ, Gül Gültekin ile İlkay Göksu yeni yönetim kurulu üyeleri oldu. Esen yönetiminin asil üyesi 5 erkek yönetici İbrahim Koçak, İbrahim Küçükkuru, Hasan Çelik, İbrahim Yılmaz, Yılmaz Yıldız ise yedek listeye düştü. Böylece CHP yönetiminde cinsiyet kotası oranları tutturulmuş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vazgeçilemeyen danışmana çizik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN