Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hobi bahçesinde herkes üretecek

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyacı kadar tarım yapmasına imkan tanıyacak 'hobi bahçeleri' oluşturacak. Projenin ilk ayağı 8 Ocak'ta ihale edilecek

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Hobi bahçesinde herkes üretecek
Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle hafta sonu açık alanda, ağaçların altında köy kahvaltısı yapmak, köylülerin kurduğu pazardan kokusu üzerinde domates almak için kentin akın ettiği Çakırlar'ın hemen yanında Bahtılı'da 'hobi bahçeleri' kuracak. Yaklaşık 140 bin metrekare alanda projelendirilen tesis, Antalyalıların açık ve yeşil alan ihtiyacını karşılamak amacı taşıyor. Günübirlik kullanıma yönelik olarak düzenlenecek projede piknik alanları, ürün sergileme ve satış alanları, bisiklet ve yaya yürüyüş yolları, otopark alanları, lokanta, gazino, kahvehane, çay bahçesi, büfe gibi kullanımların yanı sıra halı saha, tenis, yüzme, mini golf gibi açık spor tesisleri de yer alacak.

420 GÜNDE TAMAMLANACAK

Projenin en özgün yanı ise tarımsal faaliyete yönelik hobi evleri olacak. Projede kullanıcılara özel olarak ayrılmış 81 metrekare genişliğinde bahçeler ve 5 metrekarelik hobi evleri yer alacak. Kiralama gibi kullanım koşulları projenin hayata geçirilmesi sırasında belli olacak. Proje kapsamında, bahçelerde domatesten salatalığa, bal kabağından karpuza ihtiyacı kadar tarımsal üretim mümkün olacak. Projenin ilk ayağı 8 Ocak Cuma günü saat 14.30'da ihale edilecek. Proje 420 günde tamamlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hobi bahçesinde herkes üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN