Çılgın proje kalkan olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Boğaçayı Projesi'ni halka soracaklarını ve son kararı Antalyalıların vereceğini söyledi. Boğaçayı Projesi bölgede yaşanabilecek sel felaketlerine karşı da kalkan olacak

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Çılgın proje kalkan olacak
Kanal İstanbul'dan sonra Türkiye'nin ikinci çılgın projesi olan Boğaçayı Projesi için referandum yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projesi Boğaçayı için halka gideceklerini söyleyen Başkan Türel, "Antalyalılara, 'Biz uzmanlarla çalıştık proje hazır. İşte proje budur. Ne diyorsunuz?' diyeceğiz. Bunu bütün projelerde yapacağız" dedi.

KONYAALTI'NIN SİGORTASI

Taşkın su ile ilgili alınması gereken tedbirlerin hepsinin alınacağını kaydeden Türel, "Boğaçayı'nda geçmişte yaşadığımız sel felaketindeki deniz kenarındaki köprü yıkılmıştı. O sel felaketinin debisi 2 bin 300'dü. Biz 2 bin 300 debilik sel felaketi yaşadık ve köprü yıkıldı gitti. Biz 4 bin 600 debiye göre tedbir projesi ortaya koyuyoruz" diye konuştu

1 MİLYAR LİRALIK PROJE

Boğaçayı'nın alt yapısı ile ilgili bir çalışmanın DSİ Genel Müdürlüğü tarafından bir protokol kapsamında yürütülmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Türel, projenin bir milyar liralık büyük bir proje olduğunu hatırlatarak "Kanal İstanbul kadar önemli diyoruz. Ama bence Kanal İstanbul'dan sonra çok daha büyük bir proje. Çünkü Kanal İstanbul'dan daha uzun genişliği büyük olan bir kanal olacak Boğaçayı projemiz. İçerisinde 2 tane yat limanı, halka açık yaşam merkezleri olacak. Antalya'nın marka değerini katlayacak bir proje olacak" dedi.

HER ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ

Boğaçayı projesinde sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve bilim adamları ile görüş alış verişi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getiren Türel, her türlü eleştiriye açık oldukları kaydetti. Projenin daha kamuoyuna duyurulmadan eleştirilmesi gibi garip bir durumla da karşı karşıya kaldıklarını belirten başkan Türel "Daha ne olduğunu bilmeden çıkıp beyanatta bulunmak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın göstergesi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çılgın proje kalkan olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN