Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batman'da Akdeniz Akşamları

Antalyalı öğretmen Ayşegül Ünlü, görev yaptığı Batman'ın Cevizli Köyü'ndeki öğrencileri için Antalya'dan gitar getirtti. Öğrenciler de köy halkı da çok mutlu

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Batman'da Akdeniz Akşamları
Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı dağlık alandaki 300 nüfuslu Cevizli Köyü'nde 50 eğitim öğrencinin eğitim gördüğü Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Ayşegül Ünlü, köyde ve okulda farkındalık yaratmak, öğrenciler arasında olumlu motivasyon sağlamak için, birçok belediyeden öğrencileri için 20 gitar isteminde bulundu. Aslen Antalyalı olan öğretmen Ünlü'nün talebine olumlu yanıt veren Muratpaşa Belediyesi, 20 gitarı ilkokula gönderdi.

FARKINDALIK YARATTI
Öğretmen Ayşegül Ünlü, gitarları 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerine dağıttı. Diğer enstrümanlara oranla gitarın çok kolay öğrenildiğini, gitar çalmayı öğrenen bir insanın da ileride diğer enstrümanlara kolayca geçebildiğini anlatan Ünlü, "Amacımız bilgili, sosyal becerileri olan öğrenciler yetiştirmek" dedi. Öğretmen Ayşegül Ünlü, "Hafta sonu müzik öğretmeni gelecek ve gitar çalmayı öğretecek. Hafta içi boş saatlerde de öğrencilerimiz gitar çalacak. İlk öğrendikleri şarkı Akdeniz Akşamları oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman'da Akdeniz Akşamları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN