Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu ulaşıma yaşlı desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından ortak yayınlanan genelge ile toplu ulaşımdan ücretsiz yararlananlar için esnafa aylık 750 lira destek ödemesi yapılacak

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Toplu ulaşıma yaşlı desteği
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı toplu ulaşımdan ücretsiz yararlananlarla ilgili sıkıntılara son verecek bir karara imza attı. İki bakanlık tarafından Resmi Gazete'nin dünkü nüshasında yayınlanan genelgeye göre toplu ulaşım esnafına 4736 sayılı Kanun kapsamında sayılan kişileri toplu taşıma hizmetinden herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeyerek taşımaları karşılığı aylık destek ödemesi yapılacak. Buna göre Antalya'daki toplu ulaşım esnafı aylık 750 lira destek alacak.

GERİYE DÖNÜK 15 BİN LİRA

Genelgeye göre ödeme, şehir içi kara ve deniz taşımacılığında taksi, taksi dolmuş, dolmuş, rekreatif, turistik ve servis amaçlı kullanılan araçlar hariç olmak üzere belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs veya şirketlere yapılacak. Bakan- lık tarafından yapılacak destek ödemesi her ay sonunda belediyeler tarafından düzenlenecek belgeler esas alınarak belediyelere, belediyeler tarafından da toplu ulaşım esnafına yapılacak. Öte yandan 7 Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak destek ödemesinin geçmişe dönük kısmı da 60 gün içinde toplu olarak yapılacak. Buna göre 7 Nisan 2014 tarihinden itibaren Antalya'da toplu ulaşım hizmeti veren esnaf iki ay içinde 15'er bin lira toplu para alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu ulaşıma yaşlı desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN