Antalyakart haftaya kullanımda olacak

Giriş Tarihi: 9.1.2016
Antalyakart haftaya kullanımda olacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yılın ilk meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, toplu ulaşımda kullanılacak yeni kartla ilgili bilgi verdi. CHP Grup Sözcüsü Ruhi Beşiktaş'ın konuyla ilgili sorusuna cevap veren Türel, yeni ulaşım kartının adının Antalyakart olacağını açıkladı. Yeni kart sisteminin bir hafta içerisinde devreye girmesini beklediğini açıklayan Türel, "Yeni kartlar büyük oranda basıldı. Validatörlerin tamamı takıldı" dedi. Kartı bulunan vatandaşlardan yeni kart için depozito alınmayacağını ifade eden Türel, "Şahsa ait kart sahibi olanlar, eski kartlarıyla birlikte bir form doldurarak başvuru yapacak. 48-72 saat içerisinde kartlarını alabilecekler" dedi.

ZAM KARARI ALINMADI

Türel, ulaşıma zamla ilgili söylentilere de cevap verdi. Türel, "Ulaşım esnafının, uzun zamandır zam istekleri söz konusu. Bize de ilettiler. Alınmış bir kararımız yok. Aktarma uygulaması da devam edecek" dedi. Mecliste 5 kişiden oluşacak denetim komisyonuna üye seçimi de yapıldı. Komisyona AK Parti'den 3, CHP ve MHP'den birer meclis üyesi seçildi.

AKILLI BİLET GELECEK
BAŞKAN Menderes Türel, yeni kart sisteminin devreye girmesiyle birlikte, paralı binişlerin de kaldırılacağının altını çizerek, "Akıllı bilet dediğimiz birkaç binişlik kartlar da olacak. Bu kartlara istediği kadar ücret yüklenebilecek. Bu kartlara 5 kez para yüklemesi yapabilecek" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyakart haftaya kullanımda olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN