Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronlar can suyu istedi

TBB ile Antalya'nın ekonomi dünyası arasındaki görüşmenin detayları ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 9.1.2016
Patronlar can suyu istedi
Türkiye Bankacılar Birliği (TBB), Rusya'yla yaşanan uçak krizi ve sınırda yaşanan gerilimler nedeniyle hem turizm hem de tarım sektörlerinde zor bir yıl bekleyen Antalya'da ekonomi dünyası ile bir araya geldi.

ACENTELERE ÖNCELİK

Toplantıda, bankacılar işadamlarından talepleri topladı. Taleplerin arasında varolan kredi borçlarının 2 yıl ötelenmesi, yeni can suyu kredilerinin verilmesi ve faiz indirimlerinin öne çıktığı öğrenildi. Toplantıda öncelikli desteğin otellere değil seyahat acentelerine verilmesi görüşü benimsendi. Ayrıca getirilen asgari yolcu taşıma sınırları nedeniyle sadece büyük ölçekli seyahat acentelerinin yararlandığı desteklerden diğer seyahat acentelerinin de yararlanması için neler yapılabileceği de tartışıldı. İç turizmi arttırmak amacıyla tatil kredilerinin arttırılması ve kredi kartı taksit sürelerinin uzatılması da dikkat çeken talepler arasında yer aldı. Toplantıda konuşulan konu başlıkları arasında, kredi vadelerinin uzaması, kabul edilen çek vadelerinin uzaması, sektörel özel kredi paketlerinin hazırlanması, finans sektörünün tanıtım konusunda turizmcilerle işbirliği yapması, erken satış avansları gibi konular da yer aldı.

ORTAK EYLEM PLANI

Toplantı sonrası bir açıklama yapan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, finans sektörünü her zaman yanlarında destekçi olarak gördüklerini belirterek, "Karşılıklı olarak fikir alışverişlerinde bulunduk. Önümüzdeki günler için eylem planları konusunda görüşmelerimizi tamamladık. Muhtemelen önümüzdeki günlerde hem finans sektörünün destekleri, hem sektörümüzün yapacağı bir takım uygulamalarla birlikte yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

MALİ VERİLERE YANSIMADI

TBB üyeleri Antalya'ya yönelik olumlu mesajlar verdi. TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, son duruma ilişkin mali verilere yansıyan negatif bir durumla karşılaşmadıklarının altını çizerek, "Herhangi bir güçlükle karşılaşırsak bunu yönetecek çok ciddi, sağlam bir mali güce sahibiz. Herkesin kaybettiği ortamda biz kazanmayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlar can suyu istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN