Sağlık meleklerİ

AÜ Organ Nakli Merkezi'nde görev yapan hemşireler, hastaların, bakım ve tedavilerini yapıp moral ve motivasyonlarını sağlayarak adeta birer koruyucu meleği gibi çalışıyor

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Sağlık meleklerİ
Antalya Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde görev yapan hemşireler, nakillerle hayata tutunan hastaların, bakım ve tedavilerini yapıp moral ve motivasyonlarını sağlayarak adeta koruyucu melekleri oluyor. Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı başkanlığındaki ekip, kronik hastalık nedeniyle uzun yıllar tedavi gören hastaları, canlı veya kadavradan yapılan nakillerle yeniden sağlığına kavuşturuyor.

GÜLER YÜZ ÖNEMLİ


Merkezde çalışan 10 hemşire, bakım ve tedavilerin yanı sıra hasta ve yakınlarına moral ve motivasyon eğitimi de veriyor. Organ Nakli Kliniğinin sorumlu hemşiresi Nihal Kiraz, 12 yıldır kurumda çalıştığını, organ nakli bölümünün diğer bölümlere göre daha özel bir yer olduğunu söyledi. Kiraz, hastaların iyileşmesi için güler yüzün her zaman önemli olduğuna değinerek, "Onlar da sürekli geri bildirimde bulunuyorlar, 'güler yüzlü kişiler görünce biz hemen iyileşiyoruz' diyorlar. Yorucu yoğun bir meslek ama hastalarımızın iyileşmesi için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

HEMŞİRELER 7/24 GÖREV BAŞINDALAR

Gecenin bir saatinde hastaların kendilerini arayabildiğini anlatan Kiraz, il dışındaki hastaların da sık sık arayıp kendisinden bilgi aldığını dile getirdi. Merkezin müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı da nakil sonrası hastaların bakım ve tedavisinin organ nakli kadar önemli olduğunu bildirerek, "Biz servisimizde çalışan hemşirelerimize, 'organ naklimizin koruyucu melekleri' diyoruz. Servislerin bakımı, temizliği, hastalara moral verilmesi önem arz ediyor. Gerçekten önemli bir görev üstleniyorlar, hastalarımızın bakımı için ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık meleklerİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN