Köpeklerin iyilik meleği

Büyükşehir'in Sahipsiz Hayvanlar Bakımevi'ndeki engelli köpeklerin bakımını yapan Hacer Davul'un sıcak ilgisi köpekleri iyileştiriyor

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Köpeklerin iyilik meleği
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Evi'ndeki engelli köpeklerin bakımını yapan Hacer Davul'un hayvanlarla kurduğu iletişim görenleri şaşırtıyor. Bakım evinde yaklaşık 3 yıldır görev yapan 54 yaşındaki Davul, geçirdikleri kazalar veya gördükleri şiddet nedeniyle kimisi bacağını kimisi ise gözünü kaybeden köpeklere sevgiyle yaklaşıyor.

KARŞILIKLI SEVGİ

Sabah mesaiye geldiği anda kokusunu alarak tanıyan köpekler havlamaya başlıyor ve kısa sürede Davul'un etrafında toplanıyor. Davul, köpekleri tek tek okşayarak şefkat gösterdikten sonra karınlarını doyuruyor. Bazıları yürümekte, bazıları ise görmekte güçlük çeken engelli köpeklerle tek tek ilgilenen Davul, hayvanların bu eksiklikleri nedeniyle yaşadıkları güçlükleri gidermeye çalışıyor.

HİSSEDİYORLAR

Barınaktaki küçük köpeklere büyük köpeklerin zarar vermemesi için de gayret gösteren Davul, bu köpekleri ayrı bir bölmeye alarak elleriyle besliyor. Davul, "Onlar da sevildiklerini hissediyorlar. Ayağı olmayan, gözü görmeyen bu hayvanlara merhamet göstereceğiz ki Allah da bize merhamet etsin" dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakım Evi'nin yetkilileri ise barınakta yaklaşık 400 kedi ve köpeğe bakıldığı bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpeklerin iyilik meleği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN