Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm sektörü fuarda buluştu

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Turizm sektörü fuarda buluştu

Otel ekipmanları sektöründen 410 firmanın buluştuğu, Hotel Equipment Fuarı kapılarını 27'nci kez açtı. Antalya'daki fuarı 35 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor

Sadece Türkiye'nin değil, bölgenin alanında en önemli fuarı olan Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment), Anfaş Expo Center'da açıldı. Bu yıl 27'ncisi düzenlenen fuara, konaklama ve ağırlama ekipmanları sektörlerinden 410 firma katıldı. Konaklama sektörünün ihtiyaç duyduğu ürün gruplarından 3 bin 500'ün üzerinde markanın sergilendiği fuarı yatırımcı ve otel yöneticileri başta olmak üzere 35 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara, yurtiçinden katılımcıların yanı sıra Almanya'dan Cezayir'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Nijerya'ya kadar 20'yi aşkın ülkeden satın alma heyetlerinin katılacağı açıklandı.

YILGINLIĞA DÜŞMEYELİM

Fuarın açılış kurdelesini kesen Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, 2016 sezonuna büyük sorunlarla başlandığını hatırlattı. Rusya'yla yaşanan uçak krizi sonrası Türk turizminin Avrupa pazarına yöneldiği sırada İstanbul'da üzücü bir terör olayı yaşandığını ifade eden Ece, "Turizmde güvenlik ön şarttır. Yani güvenli olmayan bir yere hiçbir dünya vatandaşı, eğer aklından zoru yoksa gitmez. Biz ülkemizden eminiz. Güvenlik için azami gayret sarf ediyoruz, ama bazı kazaların yaşanması muhtemel. Dün böyle bir kaza yaşadık" diye konuştu. Buna karşın yılgınlığa düşülmemesi gerektiğinin altını çizen Hüseyin Ece, gelecek yıl düzenlenecek Hotel Equipment fuarına kadar tüm sorunların aşılmış olmasını temenni etti.

YARIŞMALARLA RENKLENECEK
Dört gün süresince açık kalacak fuar kapsamında Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması ile yatak yapımı ve temizlik gibi alanları içeren Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları düzenlenecek. Ayrıca fuar, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu'nun düzenleyeceği "Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması" etkinliği ile 10 iç mimar tarafından hazırlanan 10 farklı otel odasının yer aldığı Hotel Design Show etkinliğine de ev sahipliği yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm sektörü fuarda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN