Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UMKE 29 can kurtardı

Fethiye'deki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 2015 yılı içinde 310 vakanın 33'üne anında müdahale etti ve 29 kişinin hayatını kurtardı

Giriş Tarihi: 14.1.2016
UMKE 29 can kurtardı
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki UMKE ekibi, 2015 yılı içinde başarılı kurtarma operasyonlarıyla insanların hayatlarını kurtardı. Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, 2015 yılı içinde vakadan vakaya koşan UMKE ekibinin özellikle Babadağ'da 33 paraşütçünün kurtarılması için büyük mücadele gösterdiğini ve bir yıl içinde 310 vakadan 33'üne müdahalede bulunduğunu kaydetti.

4 KİŞİ KURTARILAMADI

Babadağ ve Kelebekler Vadisi bölgelerine konuşlandırılmış olan ekibin 33 vakadan sadece 1 tanesinde yaralanan vatandaşı kurtaramadığını belirten Çomak, "Bir de Babadağ'da araba yuvarlanması olarak bir vakamız vardı. 3 kişiyi orada kaybettik. Toplam 4 vaka ölümlü vaka olarak geçti. Ama diğer 33 vakanın 29'unu canlı olarak kurtardık" dedi.

BU BİR GÖNÜL İŞİ

Ege bölgesinde düzenlenen UMKE rallisinde de birinci olduklarını hatırlatan Çomak, "Ekibimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz ancak mutfağın arka tarafı da var. Ekipleri sürekli yedekli çalıştırıyoruz ki acil durumlarda çift ekip yola çıkıyor. Evden, sıcacık yataklarından kalkıp göreve gidiyorlar. Bunun bir gönül işi olduğunu herkes biliyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UMKE 29 can kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN