Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir ameliyat oldu tüm hayatı değişti

Giriş Tarihi: 16.1.2016
Bir ameliyat oldu tüm hayatı değişti
Obezite şikayeti ile Antalya OFM Hastanesi'ne başvuran Yücel Yılmaz, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aziz Sümer tarafından gerçekleştirilen tüp mide operasyonu sonrası 50 kilo vererek sağlıklı bir hayata yelken açtı. Ameliyata karar verdiğinde 162 kilo olan Yılmaz, operasyonun ardından geçen 6 ayda 50 kilo vererek 112 kiloya düştü.

ÖLÜM VE DÖNÜM NOKTASI
Obezite cerrahisi kararı verirken yaşadıklarını anlatan Yücel Yılmaz, başlangıçta sporcu olduğu için ameliyata girmeyi hiç düşünmediğini belirterek, "Ta ki vücudumun benim en önemli parçam olduğunu Aziz bey bana anlatıncaya kadar. Hayatta ölüm noktası ve dönüm noktası olan anlar vardır ya aynen öyle işte" dedi.

SPOR YAPMAK YETERLİ OLMADI

Ameliyata karar vermesinde vesile olan kişinin kendisinden 6 ay önce operasyonla midesi küçültülen Gül Köroğlu olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Gül Köroğlu bana da gel demişti. Fakat spor yapmak yeter diyerek gitmemiştim. Daha sonra bir çocuğun deniz kenarındaki lafı beni etkiledi ve ameliyata karar verdim. O gün Gül Hanım'ı aradım ve olmuyor dedim, tek başına olmuyor. O da Aziz Bey'e yönlendirdi ve dönüm noktam başladı" diye konuştu.

HAYAT YENİ BAŞLIYOR

Geçirdiği operasyon sonucunda sağlığının hayatındaki yerinin yapamadıkları ve giyemediklerinden çok daha önemli önemli olduğunu gördüğünü belirten Yılmaz, "Artık yapamadığım mesleğimle ilgili kararlarım var. Olmam gereken yeri biliyorum artık. Ben sporcuyum, eğitmenim ve bu işi seviyorum bunu da artık yapmak istiyorum. Hayat benim için yeni başlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ameliyat oldu tüm hayatı değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN