Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık turizminde tanıtım atağı

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Sağlık turizminde tanıtım atağı

AKHB Genel Sekreteri Necat Yılmaz ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Başhekimi Doç. Dr. Yalçın Yüksel, Kazak heyeti ağırladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Başhekimi Doç. Dr. H.Yalçın Yüksel, sağlık turizminde tanıtım atağına geçti. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Antalya'nın diğer kamu hastanelerinin potansiyeli Kazakistan Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile Kazak gazetecilerden oluşan 15 kişilik heyete tanıtıldı. AKHB Genel Sekreteri Prof. Necat Dr. Yılmaz, sağlık turizminde lider ülke olmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, Antalya il genelinde 17 hastane bulunduğunu ve buna 3 hastanenin daha ekleneceğini belirterek, "Ayrıca 3 diş hastanemiz de bulunmakta. Dünya standartlarında hizmet vermekteyiz" dedi. Sağlık turizminin 12 ay yapılabileceğini belirten Yılmaz, "Hastanelerimizde Arapça, İngilizce, Almanca ve Rusça bilen personeller görev yapmaktadır. Arkadaşlarımız aynı zamanda rezervasyon ve bölge konusunda da uzman, 7 gün 24 saat telefonla dünyanın dört bir yanından arayan yabancı hastalara bilgi veriyor" diye konuştu.

TÜM SERVİSLERİMİZ HAZIR

Hastane hakkında bilgi veren Başhekim Doç. Dr. H.Yalçın Yüksel ise toplam bin 573 hasta yatağı bulunduğunu belirterek "Hastanemiz organ nakline de başlamıştır. Tüm servislerde ABD ve AB standartlarında hizmet vermekteyiz" dedi. 2014 yılına göre yabancı hasta sayısında yüzde 43'lük bir artış sağlandığını bildiren Yüksel, 2015 yılında bin 940 uluslararası hastaya tedavi hizmeti verdiklerini Alman, Rus, İranlı, Kırgız ve Ukraynalı hastalardan sonra Kazak hastaların 6'ncı sırada yer aldığını söyledi. Kazak yetkililer ise kendilerine yapılan sunumdan ve tanıtımdan memnuniyetlerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık turizminde tanıtım atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN