Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm Bakanlığı'nın ikinci adresi Antalya

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya'ya ofis açıyor. Sorunların daha hızlı çözümü için Bakanlık bürokratları düzenli olarak kente gelecek. Ofis Büyükşehir'in Kaleiçi'ndeki binasına kurulacak

Giriş Tarihi: 18.1.2016
Turizm Bakanlığı'nın ikinci adresi Antalya
AK Parti Antalya İl Teşkilatı Mahalle Başkanları Toplantısı, Kundu turizm bölgesindeki IC Green Palace'da yapıldı. İki gün süren organizasyonun kapanış oturumuna Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal katılarak, partililere seslendi. Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın ile İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı.

BAKANLIK OFİSİ

Toplantıda konuşan Bakan Mahir Ünal, Antalya'ya bakanlık ofisi açılacağının müjdesini verdi. Antalya'nın turizmin başkenti olduğunun altını çizen Bakan Ünal, Rusya ile yaşanan uçak krizinin Antalya'nın etkilenmemesi için çalıştıklarını vurguladı. Bakan Ünal, "Meseleye ne kadar ehemmiyet verdiğimizin anlaşılması açısından müjde vermek istiyoruz. Biz bakanlık olarak Antalya'da bir ofis açıyoruz. Turizmle ilgili müsteşar yardımcımız ve ilgili bürokratlar Antalya'ya düzenli olarak gidip gelecekler. Sorunların birinci elden takibi konusunda daha etkin ve daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BİNASINA

Bakanlık ofisinin Kaleiçi'ndeki Büyükşehir Belediyesi binasında açılacağını açıklayan Ünal, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e de teşekkür etti. Bakan Ünal, "Sayın Menderes Türel, son derece özverili bir biçimde, 'siz ofisi açarsanız, biz de Kaleiçi'nde belediye binamızı size tahsis ederiz, zaten yeni hizmet binasına taşınıyoruz' dedi. Kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

RUSYA KRİZİ AŞILIR

Rusya ile yaşanan krizin aşılacağına inancını paylaşan Mahir Ünal, buna dayanak olarak Türk, Rus toplumları arasındaki dostluğu gösterdi. Bakan Ünal, şöyle konuştu: "Önümüzdeki süreçte de bu sorunun çözüleceğine tüm kalbimle inanıyorum. Uluslararası ilişkilerde devletler sorun yaşayabilir ama toplumların sorun yaşaması mümkün değil. Biz Rus halkını seviyoruz. Bir nefret ve düşmanlık asla söz konusu değil. Bu sorun kaçınılmaz olarak çözülecektir."

ANTALYALILAR GELİYOR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da turizm konusunda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile birlikte çalıştıklarını belirterek, "Bakanlık olarak adeta Dışişleri ve Turizm Bakanlığı gibi çalışıyoruz. Hele hele şu günlerde, var olan engellere karşı, daha fazla turist gelmesi için çalışıyoruz" dedi. Antalya'da AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde yüzde 42 oy aldığını hatırlatan Çavuşoğlu, "Antalya'da teşkilat gece gündüz çalıştı. İlk kez Antalya'da bir siyasi parti yüzde 42 oy aldı, bu rekor bir oy. Antalya'nın hiçbir siyasi partinin kalesi olmadığını, demokrasiye inananların kalesi olduğunu gösterdik. Milletvekili sayısını iki artırdık ve 14 vekilin yarısını aldık. Herkes Antalya modelini örnek alıyor. Meclise geldiğimizde açılın Antalyalılar geliyor diyorlar" şeklinde konuştu.

İKİ BAKANLIKTAN ORTAK ÇALIŞMA

Yaklaşık 50 gündür turizmin Rusya ile yaşanan krizden etkilenmemesi için çalıştıklarını ifade eden Bakan Ünal, bu konuda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na da teşekkür etti. "Krizin aşılması için Sayın Bakan da en az bizim kadar gayret sarf etti. Uluslararası temaslarda da asla yalnız bırakmadı. Büyükelçilerimiz yurtdışı temaslarımızda, sayın bakanımızın talimatıyla çok büyük kolaylıklar sağladılar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm Bakanlığı'nın ikinci adresi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN