Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu istişare yaptı

Giriş Tarihi: 19.1.2016
Çavuşoğlu istişare yaptı

Alanya'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla 'Turizmde istişare' toplantısı yapıldı. Çavuşoğlu tedirgin olan sektörü rahatlattı

Turizmde istişare toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla Alanya'da yapıldı. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Alanya protokolü, birim amirleri ve turizmcilerin katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Kaymakam Tanrıseven, "Hükümetimizin çabalarıyla 2016'yı en iyi şekilde tamamlayacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

AKTİF TURİZM BAKANI

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de, "Turizm Bakanı Mahir Ünal çok aktif bir insan. Sayın Çavuşoğlu'nun da Kabine'de yer alması elimizi rahatlatıyor" dedi. AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise, "Antalya'da Turizm Bakanlığı'nın bir şubesi açılacak. İstediğinizde gidip görüşebileceksiniz. Turizm önemli bir sektör olduğu için biz de bunları düşünmeliyiz" ifadesini kullandı.

TURİZMDE HAMLELER

Tüm dünyanın halen G20 Zirvesi'ni konuştuğunu hatırlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, "Rusya ile yaşanan uçak olayından sonra bir süreç yaşanıyor. Bazıları buna 'kriz' diyor. Bu süreçte Türkiye'nin olgun davrandığını gördünüz. Bu sorunu gidermek istiyoruz ama bu düşünce Rusya'da da olmalı. Bu süreçte çiftçiler olumsuz etkilendi. Biz de hemen adım attık ve zararın yüzde 75'ini çiftçilere geri ödedik. Rus vatandaşlar tatil için gelmek istiyor. Rusya'dan uçaklara yakıt desteği veriyorduk. Şimdi bunu bütün Avrupa'ya yayıyoruz. Üstelik tarifeli olsun olmasın, vereceğiz. 400 bin turist getiren acentelere kredi desteği veriyoruz" diye konuştu.

SORUNLARI AŞACAĞIZ

Kredi kolaylığı ile ilgili başka çalışmaların da olacağını müjdeleyen çavuşoğlu, "SGK ile ilgili Bakanlıklar çalışıyor. KDV oranları da Bakanlar Kurulu'nda gündeme geldi. Alanya'da turizmin 12 ay olması ile ilgili çalışıyoruz. Veledrom konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile adımlar attık. Bisikletçilerin Alanya'da 3 ay kalabileceklerini ama veledrom olmadığı için kalamadıklarını söyledik. Golf sahası ile ilgili Emişbeleni Mahallesi üzerinde bölge var. Yakında ihaleye çıkacak. Ama sadece golf yetmez. Diğer spor alanları ile ilgili de çalışmalar var" dedi.

GAZİPAŞA'YA GİTTİ

Sağlık turizmi ile ilgili olarak Oba'daki Bölge Hastanesi inşaatının bitmek üzere olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, "Alanya'da çok sayıda tesis olacak. Birçok ülke ile aramızda anlaşmalar yaparak Avrupa'dan gelen insan sayısını artıracağız. Organize Sanayi konusunda ALTSO ile çalışmaları sürdürüyoruz. Akdağ Kayak Merkezi de öyle. Alanya-Antalya Yolu için de adımlar atıldı. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacak.Hemen arkasından raylı sistem çalışmaları hız kazanacak" dedi. Çavuşoğlu daha sonra Gazipaşa'ya hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu istişare yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN