Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırtına ve hortuma 20 milyonluk fatura

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, 1-17 Ocak arasında gerçekleşen don, hortum ve fırtına sonrası yapılacak tespitlerden 20 milyon liralık hasar çıkmasını beklediklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 23.1.2016
Fırtına ve hortuma 20 milyonluk fatura
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Antalya ve ilçelerinde doğal afetler nedeniyle tarım alanlarında yaşanan hasarları değerlendirdi. Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı, Tarsim Antalya Bölge Müdürü Mustafa Değer ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Satoğlu, 1-17 Ocak arasında gerçekleşen don, hortum ve fırtına sonrası yaklaşık 20 milyon TL hasar tespiti olmasını beklediklerini açıkladı.

FELAKET SONRASI ARTIYOR

Bölgede 80'in üzerinde eksperin hasar tespit çalışması yaptığını ifade eden Satoğlu, "TARSİM poliçeli üreticilere kesinlikle hiçbir mağduriyet yaşatmadan en kısa sürede hasarları karşılanacak" dedi. Antalya bölgesinde sigortalanabilir seraların poliçe sahibi olma oranının yüzde 15-20 seviyesinde olduğunun altını çizen Satoğlu, yaşanan don ve hortum gibi olumsuzlukların ardından çiftçilerin sigortalanma oranında yüzde yüz artış yaşandığını söyledi. Satoğlu, sigorta sahibi üreticilere yaşadıkları zarar sonrası en geç bir ay içinde ödeme yaptıklarını ve 2015 yılında Türkiye genelinde 700 milyonluk hasar ödemesi yaptıklarını duyurdu.

ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ
nın Türkiye'nin hem tarım hem de turizm alanında gözbebeği bir şehri olduğuna değinen Cemil Satoğlu, "Biz TARSİM olarak Antalya'daki sigortalı üreticilerimizin her zaman yanındayız" dedi. Sigortalanabilmeleri için seraların da belirli şartları yerine getirmeleri gerektiğini açıklayan Genel Müdür Satoğlu, "İlkel seralardan çıkıp, daha donanımlı seralara dönüşmesi gerekli. Örneğin çevre betonu olmayan seraların fırtına teminatı alması mümkün değil. Burada sera üreticilerimiz eksiklikleri giderip poliçelerini temin etsinler" ifadelerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırtına ve hortuma 20 milyonluk fatura
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN