Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın ve medya semineri

Giriş Tarihi: 25.1.2016
Kadın ve medya semineri

KADEM Antalya Temsilciliği 'Medyada Kadın Algısı' adlı seminer düzenledi. Seminerde kadının toplumdaki yeri ve sosyal medyadan çarpıcı örnekler verildi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilcisi Zeynep Taş öncülüğünde AKM'de kadınlara yönelik 'Medyada Kadın Algısı' adlı seminer düzenlendi. Seminere AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşmir, Doç. Dr. Zeynep Karhan Uslu ve AB Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Çekiç katıldı.

SUÇ UNSURLARI AZALMALI

Medyanın 30 yılda büyük değişiklikler yaşadığını kaydeden Milletvekili Keşmir, "Toplumun yüzde 80'i televizyon izleyerek şiddettin toplumu etkilediğine katılıyorlar. Toplumda demokrasinin sağlıklı olarak işleyebilmesi için şiddet, toplumsal karmaşa ve suç unsurlarına medyada mümkün olduğunca az yer verilmelidir. 140 karaktere düşüncelerini sığdıran gençler görünce çok özeniyorum" dedi. Katılımcılarla sosyal medya alanında istatistikleri paylaşan Keşmir, dünya üzerinde her üç kişiden ikisinin sosyal ağları ziyaret ettiğini söyledi. AB Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Ayla Çekiç ise, toplumda kadının daha az dinlendiğini söyledi. Çekiç, kadınların Antalya'ya daha fazla sahip çıkmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın ve medya semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN