Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memurun yüzü güldü

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve BEM-BİR-SEN arasında denge tazminatı sözleşmesi, yasal olarak belirlenen en üst limitten imzalandı. İmzayı memurlar ayakta alkışlayarak kutladı

Giriş Tarihi: 26.1.2016
Memurun yüzü güldü
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Belediye Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİRSEN) arasındaki sosyal denge tazminatı sözleşmesi yenilendi. Büyükşehir Belediyesi'nde çok sayıda memurun katılımıyla gerçekleşen törende sözleşmeye Başkan Menderes Türel ve BEM- BİRSEN Genel Başkanı Mürsel Turbay imza koydu. Başkan Türel, sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek, "Belediyemizin bütün memurları, işçileri benim mesai arkadaşlarımdır, dostumdur, kardeşlerimdir, yol arkadaşlarımdır. Geçtiğimiz dönem 5 ilçede 8 bin 500 personelle hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, bugün 10 misli büyüyen yüz ölçümünde 8 bin 400 personelle hizmet veriyorsa bu ancak üstün bir gayretle hizmet aşkıyla mümkün olabilir. Antalya için çalışmak ayrı bir gurur kaynağı" dedi.

SÖZLEŞME TAVANDAN

Başkan Menderes Türel, sosyal denge tazminatı sözleşmesinin kanunun belirlediği en üst limit üzerinden imzalandığını, bunun daha yukarısında bir ödeme yapamadıkları için burukluk yaşadığını söyledi. Türel "Bu yasanın çıkması sürecinde çalışan haklarını dilinden düşürmeyen ve sendikacılığı sadece bir takım meseleler de çalışanları sokağa dökmek için kullanan bazı arkadaşlar, karşı çıktı. Mürsel Başkanım savundu ve yasalaşmasını sağladı. Eğer o gün gayretlerimiz olmasaydı bugün siz hala bu sosyal denge projesini imzalayabilir hale gelmeyecektiniz" diye konuştu. Önceki yönetim döneminde belediye bir istihdam deposu olarak görüldüğünü hatırlatan Başkan Türel "Personeli belediyeye doldurursunuz, istediği maaşı da kağıt üstünde imzalarsınız. Bir sorun olmaz. Ama iş ödemeye gelince onu ödeyemezseniz bunun gereğini yapamıyorsanız, o zaman ben ne anladım o imzadan o sözleşmeden? Ama ne mutlu bize ki Antalya Büyükşehir Belediyesi memuruyla, işçisiyle, taşeronuyla personeline bir tek kuruş borcu olmayan bir kurum haline geldi" diye konuştu.

TÜREL'İN DESTEĞİ
BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay da Türel'in, milletvekilliği döneminde Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak memura toplu sözleşme imkanı getiren 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'na en büyük desteği veren kişi olduğunu belirten Turbay, "Bugün Türkiye genelinde bu sözleşmeleri yapabiliyorsak, Sayın Başkanımızın çok büyük katkısı vardır" dedi. Konuşmaların ardından sözleşme memurların alkışları arasında imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurun yüzü güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN