Ulaşım esnafından CHP'ye veryansın

Ulaşım esnafı adına konuşan Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün: Paralar A-Kent'te ancak A-Kent firması ortada yok. Halkın parasını ödemeyen şirketi savunmak CHP'ye düşüyor

Giriş Tarihi: 28.1.2016
Ulaşım esnafından CHP'ye veryansın
Antalya'da ulaşım esnafı başkanları ortak bildiri yayınladı. Önceki kartlı sistemin kendilerini de mağdur ettiğini söyleyen yetkililer, halka ulaşım esnafının karşı karşıya getirilerek esnafın günah keçisi ilan edildiğini söylediler. Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, Halk Otobüsleri Başkanı Muhammet Demirtop ve Pamfilya AŞ. Başkanı Mehmet İnce Antalya'da toplu ulaşımda hizmete sunulan kartlı sistemle ilgili ortak bir açıklama yaptı. Sözleşmesi bittiği için kaldırılan Halkkart sisteminden çok çektiklerini belirten Tüzün, yeni Antalya Kart sistemini belediyenin hizmet garantisinde olduğu için desteklediklerini söyledi.

"GÜNAH KEÇİSİ OLDUK"
Seçimlerle değişen belediye başkanlarının sistemi de değiştirmesinin önlenmiş olacağını belirten başkan Tüzün, "Halkkart sisteminden çekmediğimiz kalmadı. Sistem alt yapı olarak çok sorunluydu. Biz halkla karşı karşıya getirilerek günah keçisi ilan edildik. Barkod okutma cihazları düzgün çalışmadı, tamir edilmedi ve biz suçlandık. Paralarımız eksik ödendi hakkımızı ispat edemedik. Ne A-Kent firması ne de başımıza bu derdi musallat edenler bize yardımcı olmadı" dedi.

SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI

Başkan Tüzün, CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen'in kartlı sistemle ilgili yaptığı açıklamayı da eleştirdi. Esen'in A-Kent firmasının avukatlığını yaptığını öne süren Tüzün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adında halk olan bir parti halkın avukatlığını değil de esnafın parasını zamanında ödemeyen A-Kent firmasının avukatlığını yapıyor. Akaydın döneminde ihale edilen Halkkart sistemi iş yavaşlattı ve son gün sistemi kapattı. Vatandaş elinde kartlarla ortada kaldı. Hesabı yine şoför esnafına soruldu. A-Kent firmasını savunup çözüm yerine halkımızı kışkırtmaya çalışıyorlar. Halkın parasını ödemeyen firma taşıma esnafının da parasını ödemiyor. Bunları savunmak da CHP'ye düşmüş. Türkiye Cumhuriyeti savcılarını göreve davet ediyorum. Sorumlulardan hesap sorun."

HALKIN PARASI KİMİN CEBİNDE?
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın kart sistemini hukuka aykırı bir şekilde ihale ettiğini söyleyen Ali Tüzün, "Akaydın dokunulmazlık zırhına büründü keyif çatıyor. Şoför ile halkı karşı karşıya getirdi, bunun hesabını vermiyor. Akaydın açıklasın hangi gizli pazarlıkla halkın ve esnafın parasını A-Kent'e emanet etti. Paranın hesabını kimse bilmiyor. Tüm kayıtlar A-Kent firmasında firma ise ortada yok. Kayıtlar bir an önce açıklanmalı ve halk ile esnafın parası geri ödenmelidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım esnafından CHP'ye veryansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN