Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Taahhütname' isyanı

Giriş Tarihi: 30.1.2016
'Taahhütname' isyanı

Burdur'da taksiciler belediye ile aralarında imzalanan taahhütnameye uymayan taksi durağı ve meslektaşlarına isyan etti. Haksız rekabet şikayet edildi

Burdur'da taksici esnafı bazı durakların Belediye tarafından imzalatılan taahhütlere uymadıklarından şikayet ederek, haksız rekabetin önüne geçilmesini istedi. Burdur Devlet Hastanesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Köprübaşı mevkilerinde bulunan taksi durağı esnafı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde durakları bulunmasına rağmen şehrin merkezinde duraklama yapan taksicilerden rahatsızlık duyduklarını söyledi.

HERKES UYMALI

Taksiciler, kendileri ile belediye arasında yapılan taahhütnameye göre, 13 ve 14'üncü maddelerde bulunan 'durakta bekleme zorunluluğu'nun yanı sıra, bazı meslektaşlarının taksimetre açmadan yüzde 50 indirim uygulamasına gittiklerini iddia etti. Taksiciler; "Biz bu haksız rekabetin önlenmesini istiyoruz. Burdur Belediyesi bizlerle bir taahhütname imzaladı. Ama imzalanan bu taahhütnamede yer alan maddeler ihlal ediliyor. Biz bunları defalarca bildirmemize rağmen, değişen hiçbir şey göremedik" dedi.

BİMER'E BAŞVURDULAR
Burdurlu taksiciler, "Sonuç alamayınca bir üst merci olan BİMER'e başvuruda bulunduk. Oradan da Burdur Belediyesi'ne yaptırım ve denetim uygulanması konusunda cevap geldiğini duyuyoruz ancak yine de henüz sağlıklı bir ortam sağlanamadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Taahhütname' isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN