Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucu tüm hayallerini çaldı

Giriş Tarihi: 30.1.2016
Uyuşturucu tüm hayallerini çaldı

Küçük yaşta uyuşturucu batağına saplanan genç kız hayallerini çöpe attı. Yaşam mücadelesi veren kız kurtulmak için yardım bekliyor

Antalya'da yaşayan 23 yaşındaki Şenay Atılgan'ın hayatı 16 yaşında düştüğü uyuşturucu batağıyla bir anda karardı. Bağımlı genç kızın anlattıkları gençler için tam bir ibret vesikası. Aile içinde yaşadığı sıkıntılarına çare olarak bir arkadaşının 'dene' tavsiyesi genç kızı küçük yaşlarda dönülmez bir yola sürükledi. İlk 3 yıl ailesinden gizli uyuşturucu kullanan Şenay'ın durumu, babanın olayın farkına varması ile de değişmedi. Genç kız bugün 7 yıllık uyuşturucu bağımlısı. Kick boks eğitmeni olabilecekken uyuşturucu bağımlısı olan genç kız, tedavi olmak istiyor ancak 15 bin lira desteğe ihtiyacı var.

BAŞARILI SPORCUYDU

Bağımlı olmadan önce başarılı bir sporcu olan Şenay'ın hayallerini süsleyen kick boks eğitmenliğinden geriye sadece bir çift boks eldiveni ve eğitmenlik lisansı kaldı. Umutlarını kaybettiğini belirten Atılgan, "Arkadaş ve okul ortamında kullanarak başladım. Annemle babam yeni ayrılacaktı aile içi sıkıntılardan dolayı bu ortama girdim. Hayatıma bu kadar girip beni etkileyeceğini düşünmemiştim. Kahvaltıdan önce uyuşturucu alıyorum. Sporcuydum birçok hayalim vardı. Kick boks eğitmen ve antrenör belgem var. Ne spor salonuna ne de okula gidemiyorum. Hayatımdan ve hayallerimden vazgeçtim. Spor salonu açmak isterdim mesleğimi yapmak isterdim. Uyuşturucu madde hayatımı tamamen etkiledi ve umutlarımı kaybettim" dedi. Antalya'da 50 TL'ye her yerde uyuşturucu bulabileceğini bulamadığında da hırsızlık yaptığını itiraf eden Atılgan, ne olursa olsun bir şekilde uyuşturucuyu alması gerektiğini söyledi. Uyuşturucudan uzak kalmak için bilerek suç işlediğini ve cezaevine girmek istediğini belirten Şenay, şöyle konuştu: "Cezaevine girebilmek için bilerek bir suç işledim. Başka çarem yok. Kurtulmak için bu yolu seçtim. Hakimin karşısına çıktım ve ağladım beni cezaevine göndermesini istedim. Nedenini sorunca tedavi için olduğunu söyledim. Bana 7 gün süre verdiler. Yedi gün içinde karar vereceğim ve beni cezaevine gönderecekler. Cezaevindeyken faydası oluyor. "

TEDAVİSİ 15 BİN TL

Kamu hastanelerinde ve bağımlı tedavi merkezlerinde hiçbir sonuç alamadığını söyleyen Şenay, tedavi olmaya kesin karar verdiğini söyledi. Kararlı olduğu için tedavi merkezleri hakkında da araştırma yaptığını belirten genç kız özel hastanelerde çiple tedavi yöntemlerinin kesin etkili olduğunu ancak maddi imkanlarının olmadığını söyledi. Hayatının 15 bin TL'ye bağlı olduğunu ifade eden Şenay, "Yetkililerden ve yardımseverlerden destek bekliyorum. Bana para vermesinler hastane masrafımı karşılasınlar tedavi olayım, kurtulayım. Maddeye bağımlı olmak istemiyorum" dedi.

BABANIN FERYADI
Kızıyla bir başına kalan ve günlük yevmiyeyle minibüs şoförlüğü yapan baba Murat Atılgan (51) kızına bakmak zorunda olduğu için haftada sadece 2 gün çalışabiliyor. Şoförlük yaptığı sırada kızı yaşındaki çocuklara bakınca çok imrendiğini belirten baba Atılgan, "Ben olmasam o da yok. Kimseden yardım yok. Kendi kafasında bitirdi ama tedavi olması gerekli. Kızımı her gün ölüme gönderiyorum. Sabah uyanınca hemen uyuşturucu alıyor. Vicdan azabı çekiyorum. Hırsızlık yapıyor sonu kötü çocuğumun. Başarılı bir sporcuydu ne hayalleri vardı ama olmadı. Utanacak bir durumum kalmadı. Antalya'da minibüs şoförlüğü yapıyorum ve çocuklar biniyor arabaya. Bakıyorum neden benim çocuğum böyle değil diyorum. Maddi imkanım yok" dedi. Utanacak hiçbir şeyinin kalmadığını bu nedenle yüzünün gizlenmesine gerek olmadığını belirten genç kız ve babası kendilerine ulaşacak bir yardım elini bekliyor.

ANTALYA / İHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucu tüm hayallerini çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN