48 saatte 11 nakil

Giriş Tarihi: 2.2.2016
48 saatte 11 nakil

Akdeniz Üniversitesi'nde Perşembe sabahı başlayan nakiller, Cumartesi sabahı sona erdi. 48 saat hiç uyumadan nakil yapan ekip 11 başarılı operasyonun altına imza atmayı başardı

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi hekimleri, 48 saatte 11 organ nakli ameliyatı yaptı. Organ Nakli Merkez ekibinde yer alan genel cerrahlar Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Doç. Dr. İbrahim Aliosmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Halil Erbiş, Yrd. Doç. Dr. Fatih Mutlu, Uzman Dr. Fatih Erol, nefrologlar Prof. Dr. Hüseyin Koçak, Uzm. Dr. Vural Taner Yılmaz, anestezi hekimleri Prof. Dr. Necmiye Hadimioğlu, Doç. Dr. Zeki Ertuğ, Uzm. Dr. Bünyamin Öztürk, gastroenteroloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mete Akın, Türkiye'nin dört bir yanından hayata tutunmak için Antalya'ya gelen hastalara hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

48 SAAT UYUMADAN NAKİL

Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, 48 saat hiç aralıksız nakil yaptıklarını belirterek, "3 karaciğer nakli, 7 böbrek nakli ve 1 pankreas nakil ameliyatı yaptık" dedi. Ülkü Mutlu'ya pankreas nakli yaptıklarını aktaran Prof. Dr. Aydınlı, Mehmet Ağırman, Kemal Katı, Samiye Ateş'e karaciğer nakli; Ferhat Çelik, Suna Bozkurt, Sevgi Yelgedik, Mehmet Malgir, Mustafa Fener, Muhammet Çetinkaya ve Jale Sağnıç'a ise böbrek nakli yaptıklarını kaydetti.

OLAĞANÜSTÜ GAYRET
Tüm nakilleri olağanüstü gayretle gerçekleştirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Aydınlı, "Ekibimizin geniş olması ve bu konudaki tecrübeleri, hem kadavra vericili, hem de canlı vericili nakillerdeki üstün teknik becerisi, bir şekilde organ naklinin tüm ameliyatlarını yapabiliyor olmasından kaynaklı. Çok mutluyuz, bir şekilde 11 insana yeniden hayat vermiş olmak güzel. Biz aracıyız, ancak bu şekilde aracılık yapmak çok güzel bir duygu. İnsanları organ bağışına teşvik etmek istiyoruz. Çünkü organ nakli gerçekten hayat kurtarıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
48 saatte 11 nakil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN