Yaşlılar için zeka oyunu

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen uygulama ile alzheimer hastalığının önüne geçmek için yaşlılara zeka oyunları kursu düzenlendi

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Yaşlılar için zeka oyunu
Antalya Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Zekalab işbirliği ile Fener Yaşlıevi üyelerine, alzheimer hastalığının önüne geçmek için Zeka Oyunları Kursu düzenleniyor.

HAFtADA 1 GÜN EĞİTİM

Zekalab yetkilisi Gazi Umdu tarafından haftada bir gün, iki saat verilen kursta yaşlılarla birlikte zeka oyunları oynanıyor. Türkiye'de başka bir örneği olmayan uygulama Fener Yaşlıevi'nde hayata geçirildi. 60 yaş üzeri vatandaşların zihinsel faaliyetlerini güçlendirmesi açısından oldukça faydalı olan uygulama haftada bir gün Haziran ayına kadar devam edecek.

AMAÇ HASTALIĞI ÖTELEMEK
Kursta yaşlılarla birlikte zeka oyunları oynadıklarını belirten Fener Yaşlıevi Sorumlusu Çiğdem Akbaş Metin, "Kurslarımızın amacı, problem çözme becerisi, anatik gözlem, sentez, beyin cimnastiği, akıl yürütme egzersizleri, hafıza tekniği gibi bilinçsel becerileri kullanarak, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek alzheimer hastalığının gelişimini ötelemektir. Zekalab; zihnin öğrenme, öğrenilenden yararlanabilme, yeni durumlara uyabilme ve yeni çözüm yolları bulabilme yeteneğidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar için zeka oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN