Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya iş verin ya emekli edin

İki bacağı diz altından kesilen şahıs malulen emeklilik beklerken hastane heyeti ise çalışma gücünü yüzde 60 oranında kaybetmediğine hükmetti

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Ya iş verin ya emekli edin
Antalya'da yaşayan inşaat işçisi Kadir Durukan (62), kan dolaşımı sorunu ve şeker hastalığı nedeniyle geçen yıl iki bacağını diz altından itibaren kaybetti. Durukan, yüzde 89 oranında engelli raporu aldı. SGK Antalya İl Müdürlüğü'ne müracaat eden Durukan, malulen emekliliğini talep etti. Durumu inceleyen SGK, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden rapor istedi. Raporda Kadir Durukan'ın çalışma gücünün yüzde 60 oranında kaybetmediği hususunda heyet kararı gelince şahıs emekli edilmedi. Durukan duruma itiraz ederken, konu değerlendirilmek üzere Ankara Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu'na gönderildi.

ÇALIŞABİLİR RAPORU
Kadir Durukan, "Bacaklarım takılırsa çalışabileceğim söylenerek müracaatımı kabul etmediler. Madem öyle SGK bana çalışabileceğim bir iş versin de ben de emekliliğimi bekleyeyim" dedi. Eşinden ayrı olan ve hiçbir geliri olmadığı için kızına sığındığını ancak damadının tek maaşıyla geçinemediklerini, kendisi yüzünden evde huzursuzlukların yaşandıklarını da ifade eden Durukan "Ben malulen emekliliği hak ettiğimi düşünüyorum ve hakkım olanın verilmesini istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya iş verin ya emekli edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN