Türkiye'nin en iyi haber sitesi

14 Şubat gülleri hazır

14 Şubat Dünya Sevgililer Günü nedeniyle satışların artacağını düşünen çiçekçi esnafı, hazırlıklarını tamamladı. Fiyatlar eskiye oranla daha cazip

Giriş Tarihi: 5.2.2016
14 Şubat gülleri hazır
Türkiye'deki 1400 iş ortağıyla ülke genelinde ve 156 ülkeye çiçek servisi bulunan Kırmızıgül Çiçekçilik, vitrinini güllerle kapladı. Kırmızı, sarı ve beyaz güller, 14 Şubat günü için stoklanan çiçekler arasında yer aldı. Bu yıl gül fiyatlarında geçen yıla göre bir değişiklik olmayacağını belirten firma sahibi Mustafa Çelik, gül fiyatlarını kalitesinin belirlediğini söyledi. Bir adet gülün 5, 7.5 ve 10 TL'den satılacağını kaydeden Çelik, "14 Şubat'ın Pazar gününe denk geldiği için adrese teslim çiçeklerde düşüş olacağını düşünüyoruz" dedi. Sevgililer gününde en çok tercih edilen çiçeğin aşkın sembolü olan kırmızı gül olduğunu sözlerine ekleyen Çelik, "Bunun yanı sıra, sarı ve beyaz gül de çok satılıyor. Orkide de tercih edilen çiçekler arasında" diye konuştu.

YAPRAKLARI CANLI OLSUN

Antalya'da yerli gülün yanı sıra, Kenya ve Hollanda'dan ithal edilen güllerin de satıldığını kaydeden Çelik, "İthal gül denilince pahalı olduğunu düşünebiliriz. Fakat yeri geliyor yerli gülden daha ucuz oluyor. Çünkü iklimsel şartlardan dolayı yerli gül üretiminde sıkıntı yaşanabiliyor. Yerli ve ithal güller aynı vitrinde birlikte satılıyor. Yaprakları morarmış ve dökülmüş gül, beklemiş güldür. Yaprakları canlı güller ise yenidir" ifedelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 Şubat gülleri hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN