Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü rehber aranıyor

ATB Antalya Vakıf Zeytinliği'nde uygulayacağı ve öğrencilere doğa bilincinin aşılanacağı proje kapsamında görevlendirilmek üzere gönüllü rehber alacak

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Gönüllü rehber aranıyor
Antalya kent merkezindeki en büyük yeşil alan olan 2 bin 630 dönümlük Vakıf Zeytinliği'nde, belediyeler ve sivil toplum örgütleriyle ortak olarak kurulan Zeytinpark A.Ş. projesi kapsamında, çocuklara doğa sevgisi ve bilinci aşılanacak. Antalya Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve ATB arasında da bu yönde ocak ayında imzalanan protokolle, Türkiye'de ilk defa bir kentte tüm okullar için 'Doğa' dersi de müfredata girmiş oldu.

GÖNÜLLÜ REHBERLER
'Doğada Öğren' başlıklı çalışma iki aşamalı olacak. Anaokulu ve 1'inci sınıf öğrencileri öncelikli olmak üzere öğrencilere, doğa sevgisi ve bilinci kazandıracak etkinlikler düzenlenecek. Doğa Akademisi olarak adlandırılan bu etkinlik kapsamında da yaklaşık 20 gönüllü rehber alımı yapılacak. Yarım zamanlı görev yapacağı belirtilen gönüllü rehberlere yine de bir miktar ücret ödenecek.

ATANMAMIŞ ÖĞRETMENLER

Gönüllü rehber alımıyla ilgili başvuruların başladığını açıklayan ATB Başkanı Ali Çandır, gönüllü rehberlerin Doğa Akademisi'nde görev yapacaklarını söyledi. Önceliklerini açıklayan Ali Çandır, atanmamış veya atanmış ilkokul veya okul öncesi öğretmenleri, üniversite öğrencileri, doğayla ilgili sosyal ve profesyonel faaliyetleri ve çocuklarla iletişim becerisi yüksek olanların tercih edileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü rehber aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN