Türkiye'nin en iyi haber sitesi

57 milyar dolarlık pasta

MENA Zirvesi'ne katılan Arap Turizm Birliği Başkanı Al-Fehaid, Körfez Araplarının yılda 57 milyar dolarlık sağlık turizmi harcaması yaptığını açıkladı

Giriş Tarihi: 9.2.2016
57 milyar dolarlık pasta
Antalya'da MENA ülkelerinden gelen 240'a yakın acentenin katılımı ile gerçekleştirilen '1. Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi'nde, MENA ülkeleri seyahat acenteleri ile Türk turizm paydaşları arasında gün boyu yaklaşık 3 bin 500 ikili görüşme gerçekleşti. Arap Turizm Birliği Başkanı Al-Fehaid, "Turizm göstergelerini nasıl yükseltebiliriz konusunda işbirliğimiz sürüyor. Körfez Arapları, yılda 57 milyar dolardan fazla sağlık turizmine harcama yapıyor" dedi.

ÖZEL ÇALIŞMA YAPILACAK
Türkiye'ye geçen yıl 2,5 milyon Arap turistin geldiğini ve 4 milyar dolardan fazla harcama yaptığına dikkat çeken Arap Turizm Birliği Başkanı Al-Fehaid, dünya pazarında en fazla harcamayı Arap turistlerin yaptığına işaret etti. Turizmi teşvik ve Arap yatırımcıların Türkiye'deki yatırımlarına yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Al-Fehaid, "Bu konuda Türkiye için de ayrı bir çalışma yapılacak, çünkü Türkiye bu konuda öncü bir ülke, tecrübesi var" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
57 milyar dolarlık pasta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN