Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bomba gibi geliyorlar

Antalya Kepez Belediyesi'nin Futbol Federasyonu tarafından örnek gösterilen 'Kepez'in Yıldızları' projesinde binlerce çocuk taramadan geçirildi. Projeye katılan çocuklar sömestri dolu dolu yaşadı

Giriş Tarihi: 10.2.2016
Bomba gibi geliyorlar
2014 yılında hayata geçirilen 'Kepez'in Yıldızları Yetenek Taramaları' projesinde 2'nci yılda 70 ilköğretim okulunda yapılan taramalarda 540 yetenekli çocuk keşfedildi. İlköğretim okullarının 2, 3 ve 4'üncü sınıfları arasında yapılan taramalarda seçilen çocukların gelişimleri için eğitimler de devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun örnek aldığı 4 projeden biri olan 'Kepez modeli', aynı zamanda Başbakanlığın düzenlediği 'gençlik teması' yarışmasında da birinciliğe aday proje.

SADECE FUTBOL DEĞİL

Futbola başlama yaşını ülkemizde 5-6 yaşa indirmeyi amaçlayan Kepez modeli, sadece yetenekli çocukların eğitiminin yanı sıra aileleri de kapsıyor. Sömestri tatili süresince kesintisiz eğitime tabi tutulan öğrenciler, gruplar halinde Kepez Belediyespor tesislerinde antrenman yaptı. Çocuklara futbol eğitiminin yanı sıra sömestr tatili boyunca şehir gezisi, yüzme havuzu buluşmaları, bilgi ve etüt evlerinden faydalanma gibi etkinlikleri kapsayan sosyal aktiviteler de düzenlendi.

AİLELER DE EĞİTİME KATILDI
Projenin devamlılığı için hem seçilen çocuklara, hem de ailelere, yardım amaçlı özel rehberlik hizmetleri de verildi. Seçilen 540 öğrencinin velilerine yönelikte sportif psikolog eşliğinde bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Ailelere sporcu ahlakı ile yetişen genç bireylerin geçeceği süreçlerin aktarıldığı toplantıda Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, futbol antrenörleri ve psikolog bilgiler verdi.

13 BİN ÖĞRENCİ TARANDI
Kepez Belediyespor Futbol Genel Koordinatörü Şakir Filiz, Kepez'de futbolda şans verilmeyen çocuğun kalmaması için 13 bin öğrencinin taramadan geçirildiğini söyledi. Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ise, «Eğitim öğretim döneminin ikinci yarısında ise seçilmişlerimiz hafta sonları eğitimlerine devam edecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bomba gibi geliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN