Borçluya koltuk alacaklıya iflas

CHP'nin 1 milyonluk borcunu ödemeyen isimler bugün milletvekili koltuğuna otururken, partiden alacağını tahsil edemeyen firmalar kepenk kapatıyor

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Borçluya koltuk alacaklıya iflas
Yerel seçimlerin üzerinden neredeyse iki yıl geçti ancak 30 Mart seçim kampanyasında CHP Antalya İl Başkanlığı'na iş yapan firmaların 1 milyon TL'yi bulan alacağı hala ödenmedi. Borcun yapıldığı dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Akaydın ile dönemin CHP İl Başkanı Devrim Kök, milletvekili olarak meclis yolunu tuttu. Hatta Kök CHP Parti Meclisi üyeliğine kadar yükseldi.

10 yıllık emek bir anda bitti


Borcun gerçekleştiği yerel seçimin ardından iki genel seçim daha geçmesine ve il başkanlığının üç kez değişmesine rağmen borçların ödenmemesi sonucu, alacaklı firmalar iflas bayrağını çekmeye başladı. Son olarak 431 bin TL'lik borç ile CHP'nin en büyük alacaklısı olan Tuya Reklam da kepenk kapattı. Sektöre çıraklıktan başlayan Hülya Beytaş, dişiyle tırnağıyla 10 yılda önemli bir noktaya taşıdığı firmasını kapatmak zorunda kaldı. Firmasına Mısır'ın adalet simgesi kraliçesi Tuya'nın ismini veren Hülya Beytaş, hakkını adalette arıyor.

Kılıçdaroğlu sözünü tutmadı


Beytaş, alacağının tahsili için CHP Genel Merkezi ile Mustafa Akaydın ve Devrim Kök'e dava açtı. Beytaş, Antalya 8'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 4 Mart'ta görülecek duruşmayı bekliyor. Yaşadıkları sorunu 3 kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na taşıyan Hülya Beytaş, ilkinde 'konuyu inceleyelim', ikincisinde 'il başkanlığına talimat verdim' ve üçüncüsünde de 'korkma kızım ödenecek' cevabı aldı. Genel Başkan düzeyinde verilen sözler yerine getirilmeyince, kendisi de CHP'li olan Beytaş, gönül verdiği partisi tarafından batırıldı.

Borç bunların (14 Mayıs 2015)

Yerel seçimde bina ve seçim araçlarının giydirilmesi, pankartlar ve billboard reklamlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingindeki afişlerini yapan Tuya Reklam'ın 431 bin liralık alacağını CHP'de sahiplenen olmadı. İcra takibi başlatmasının ardından, CHP Genel Merkezi'nden gelen itiraz, firmayı adeta şoke etti. Dönemin CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin imzalı belgede, "Asıl borçlunun Mustafa Akaydın, Devrim Kök ve CHP Antalya İl Başkanlığı olduğu anlaşılmaktadır. Alacaklı ile ilgili işlemi yapmış olan İl Başkanlığı'nın borcu ödemesi gerekir. Alacak, parti faaliyetlerinden kaynaklanmış olsa bile, CHP hükmü kişiliği, borçlu ve yükümlü tutulamaz" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borçluya koltuk alacaklıya iflas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN