Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçücük bir hediyenin değeri büyük

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sevgililer Günü'nde alınacak her hediyenin esnaf açısından önemine değinerek alışveriş tercihinin esnaftan yana kullanılmasını istedi

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Küçücük bir hediyenin değeri büyük
TÜrkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Özel günler insanlar arasında gitgide azalan iletişimi arttırıyor. Sevgisini göstermek için alacağı bir küçük hediye veya çiçek mutluluğunun bir ifadesi olacaktır. Önemli olan sevgiyi hissettirmektir" dedi. Sevgililer Günü'nde alışverişin artacağı beklentisiyle çiçekçisinden kuyumcusuna, pastacısından konfeksiyoncusuna, terzisinden restoranına, taksicisinden hediyelik eşya satanına kadar esnaf ve sanatkarın vitrinlerini ve raflarını özel olarak dizayn ettiğini ifade eden Palandöken, ''Esnafımız için bu senenin ilk özel günü olan 'Sevgililer Günü' alışverişi çok önemli. Özel günlerin en gözde sektörü kuyumcu esnafımız, kredi kartı ile taksitli satış olanağı getirilmesiyle bu sene işlerinde en az 1 milyar liralık artış bekliyorlar'' dedi.

GÜL SEMBOL DURUMUNDA

Sevgililer Günü'nde ülkemizde 17-20 milyon dal çiçek satıldığını belirten Palandöken, "Adeta kırmızı gül Sevgililer Günü'nün sembolü durumunda. Çiçekçilerimizin Sevgiler Günü'nde satışları 5 kat, gül satışları 10 kat artmaktadır. Gül talebinin karşılanması için bu hafta 7 milyon gül piyasaya sunuldu. Tanesi 5 ila 10 lira arasında satılacak güller sevginin küçük bir ifadesi olacak. Sevgililer Günü gibi özel günlerin son günlerinde tüm sektörlerde cirolar normalin yüzde 80 üzerine çıkmaktadır. Kredi kartı harcamalarına baktığımızda geçen sene Sevgililer Günü haftasında 8.3 milyar liralık kart harcaması gerçekleşmiş, kredi kartlarıyla en çok harcama rekoru 17.00-17.59 arasında ve 925 bin 276 adet işlem yapılarak kırılmış. Özellikle genç kuşak tarafından Sevgililer Günü alışverişlerinde online siteler oldukça yoğun kullanılırken, her yıl e-ticaret yüzde 50 oranında artış kaydetmektedir. Ekonomiyi hareketlendirecek Sevgililer Günü'nde haksız rekabet yapan korsan satıcılardan ve ucuzdur diye kalitesinden şüphelendiğiniz yerlerden alışveriş yapıp, paranızı savurmayın. Gençlerden beklentimiz ise online siteler yerine esnafı tercih etmeleridir" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçücük bir hediyenin değeri büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN