Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'te Akseki çekişmesi

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Meclis'te Akseki çekişmesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi iki önemli doğal mirasını turizme kazandırmak için önemli bir adım attı. Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının devam oturumunda, Topçam mesire alanı ile Altınbeşik Mağarası'nı Orman Genel Müdürlüğü'nden 10 yıllığına kiralamak için meclisten yetki aldı. Topçam mesire alanı için yetki oy birliği ile kabul edilirken, Altınbeşik Mağarası için ise yetkiye CHP grubu ret oyu verdi.

MAĞARAMIZI VERMEYİZ

Altınbeşik Mağarası'nın bulunduğu İbradı'nın CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru meclis toplantısına katılmazken, onun adına CHP grup sözcüsü Ruhi Beşiktaş konuştu. Başkan Küçükkuru'yla konuyu görüştüğünü ve kendisine mağarayı İbradı Belediyesi olarak kendilerinin işletmek istediğini söylediğini ifade eden Beşiktaş, "Altınbeşik kendi belediyesi tarafından işletilmeli" şeklinde konuştu. AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar ise Büyükşehir Belediyesi'nin hem tanıtım, hem de yatırım aşamasında önemli bir gücü olduğunun altını çizerek Altınbeşik Mağarası'nın Büyükşehir Belediyesi'nin gücüyle dünya vitrinine çıkacağını vurguladı.

150 ASKERE EV BULUNAMADI

Meclis toplantısında Akseki'ye yapılması planlanan TOKİ konutları için plan tadilatı da oy çokluğuyla kabul edildi. Ret oyu veren CHP ve MHP'nin yaptığı eleştirilere Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal'ın verdiği cevap, muhalefetin Akseki'ye ne kadar yabancı olduğunu gözler önüne serdi. Akseki'de yaşanan konut sıkıntısını anlatan Uysal, "Konuğum olun Akseki'ye gelin durumu görün" dedi. Uysal, "Akseki merkezde yer yok. Tabura 150 asker geldi. Onlar için 50 tane ev bulamadık. Hepsi Manavgat'a gitti. Sabah Akseki'de, akşam Manavgat'ta yaşıyorlar. 400 konut yapılması makus talihinin yenilmesi demek. Buraya gelecek ekstra bin kişilik nüfus birkaç sene kanamayı durdurur" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'te Akseki çekişmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN